Neskatoties uz Dombrovska lēmumu, Vilnītis atkārtoti atstādina Vilku

Valdis Dombrovskis un Normunds Vilnītis

Ceturtdien, 31.martā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša rīkojumu KNAB priekšnieka vietnieks korupcijas novēršanas jautājumos Alvis Vilks uz 2011.gada 7.martā ierosinātās disciplinārlietas izmeklēšanas laiku atkārtoti atstādināts no amata pienākumu izpildes, biznesa portālu BNN.LV informēja KNAB Sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste Ieva Karlsberga.

Atstādināšanas pamatojumā tiek skaidrots, ka Vilks arī pēc atjaunošanas darbā turpina nepildīt KNAB priekšnieka tiešos rīkojumus, kā arī neizsniedz ar PHARE projektu saistītos dokumentus. Viņš arī atsakoties sniegt paskaidrojumus disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai, tādējādi ar to nesadarbojoties un traucējot veikt objektīvu un vispusīgu lietas izmeklēšanu.

Kā aģentūrtai LETA norādījis Vilnītis, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim neesot tiesību atcelt rīkojumu par Alvja Vilka atstādināšanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieka amata.

Viņš skaidro, ka Ministru prezidents nevar atvasināt no vispārējiem tiesību principiem vai pārraudzības jēdziena tādas pilnvaras, kuras tam ar likumu nav piešķirtas. Proti, saskaņā ar KNAB likuma 2.pantu birojs ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde. Savukārt tiesības izlemt ikvienu zemākās institūcijas kompetencē esošo jautājumu pēc būtības, ieskaitot tiesības izdarīt lietderības apsvērumus, esot attiecināmas uz augstāko padotības formu – pakļautību, tā Vilnītis.

KNAB priekšnieks arī atzīmē, ka lēmums par KNAB amatpersonas atstādināšanu no darba pienākumu pildīšanas pieņemts disciplinārlietas izmeklēšanas ietvaros. Šajā gadījumā pārraudzību īstenojošs subjekts esot apstrīdējis disciplinārlietas ietvaros pieņemtu lēmumu, kas esot tikai un vienīgi iestādes vadītāja kompetence. Šāda lēmuma tiesiskumu saskaņā ar valstī spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem varot vērtēt tikai tiesa.

Saskaņā ar likumu Par tiesu varu kontroli pār izpildvaras darbību, kas attiecas uz konkrētu publiski tiesisku attiecību tiesiskumu un pamatotību, veic tiesa, kas arī noskaidro personas publiski tiesiskos pienākumus vai tiesības, norāda Vilnītis. Saskaņā ar šo likumu par strīdiem, kas saistīti ar fizisko un juridisko personu darba tiesību un citu tiesību un likumīgo interešu aizsargāšanu, tiesu spriežot tikai tiesa. Savukārt saskaņā ar Civilprocesa likumu darba strīdus izšķirot vispārējās jurisdikcijas tiesa.

BNN.LV jau ziņoja, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis 30.martā izdevis rezolūciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšniekam Normundam Vilnītim, ar kuru atceļ viņa rīkojumu par KNAB priekšnieka vietnieka korupcijas novēršanas jautājumos Alvja Vilka atstādināšanu no amata pienākumu izpildes.

 

 

 

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas