Nestabilajā Ziemeļīrijā uzbango nekārtības un uzbrukumi policijai

Britu Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā sesto vakaru pēc kārtas notikušas nekārtības un vardarbīgas sadursmes ar policiju. Ceturtdien, 8.aprīlī, sasaukta vietējās valdības sēde, lai mēģinātu noregulēt saspīlējumu etniski un ideoloģiski sašķeltajā reģionā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Spilgtākais incidents turpat nedēļu ilgajās nekārtībās noticis trešdien, 7.aprīlī. Belfāstā, rajonā, kur satiekas britu unionistu un īru nacionālistu kopienu apdzīvotās teritorijas, nolaupīts satiksmes autobuss un nodedzināts ielas malā. Policijas darbinieki tikuši apmētāti ar akmeņiem, noticis uzbrukums arī preses fotogrāfam.

Lasiet arī: Briti aicina ES apturēt izstāšanās noteikumu piemērošanu līdz 2023.gadam

Ziemeļīrijas reģionālās valdības premjerministre Erlīna Fostere (Arlene Foster) vērsusi kritiku pret nemierniekiem britu pusē, norādot, ka nekārtībās «netiek pārstāvēts unionisms vai lojālisms [Lielbritānijai]». «Tās ir apkaunojums Ziemeļīrijai un vienīgais, ko tās panāk, ir uzmanības novēršana no īstajiem likumpārkāpējiem [Īru republikāņu partijā] Sinn Féin».

Izbeigt vardarbību pieprasījusi arī reģionālās valdības premjerministres vietniece Mišela O’Nīla (Michelle O’Neill) no Sinn Féin.

Ceturtdien plānota Ziemeļīrijas valdības tikšanās, lai mēģinātu noregulēt saspīlējumu etniski un ideoloģiski nospriegotajā reģionā, vēsta The Guardian. Spriedzi 2021.gadā pastiprinājusi Ziemeļīrijas nespēja reāli atdalīties no ES kopā ar Lielbritāniju ekonomikas, muitas un preču kustības regulējuma ziņā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas