Neste ievedīs otrās paaudzes biodīzeli

Drīzumā Latvijas pirmās paaudzes biodegvielas ražotājiem varētu nākties meklēt citus tirgus, tā kā otrās paaudzes biodegvielu sākta jau ražot, vēsta Dienas Bizness.

«Neste Oil Somijas rūpnīcās jau rūpnieciski ražo otrās paaudzes biodegvielu – hidrogenizēto augu eļļu NExBTL. Latvijas likumdošana pašlaik šo degvielu kā produktu neatļauj, taču Biodegvielas likums pašreiz ir atvērts un Ekonomikas ministrija (EM) veic izpēti, lai veiktu likuma uzlabojumus un otrās paaudzes biodegvielu varētu sākt tirgot Latvijā,» stāsta Neste Oil Mazumtirdzniecības vadītājs Latvijā Andris Matisons.

«Otrās paaudzes biodīzeļdegvielas pluss ir tāds, ka tās ražošanas tehnoloģiskais process ir citāds nekā pirmās paaudzes biodīzeļdegvielai, līdz ar to otrās paaudzes biodīzeļdegvielu var gan jaukt klāt fosilai degvielai jebkurā apjomā, gan arī braukt ar 100% biodīzeli, automašīnas motors tai nav speciāli jāpielāgo, jo otrās paaudzes biodegvielas molekulārā struktūra ir tieši tāda pati kā fosilai degvielai,» skaidro A. Matisons.

«Nestes priekšlikums tiek vērtēts. No vienas puses, ES normas paredz, ka mums nav tiesību aizliegt Latvijā tirgot otrās paaudzes biodegvielu. No otras puses, lieli importa apjomi apdraudēs vietējos ražotājus. Zinu, ka valsts subsīdiju dēļ Latvijas biodegvielas nozare sabiedrībā tiek vērtēta neviennozīmīgi un tomēr tās ir vietējās darbavietas, ražošana un atbalsts zemniekiem pēc cukurbiešu nozares sabrukšanas,» tā EM parlamentārais sekretārs Klāvs Olšteins.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas