Nestlé, turpinot darbību Krievijā, taisnojas par peļņas negūšanu

Ar Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska kritiku saskāries Šveices pārtikas ražošanas konglomerāts Nestlé. Komentējot saņemto nosodījumu, uzņēmums skaidrojis, kā turpina darboties Krievijā kopš kara sākuma, vēsta franču ziņu aģentūra AFP un ziņu portāls RFI.

Sestdien, 19.martā, pie Šveices parlamenta ēkas Bernē noticis mītiņš, kur tiešraidē pārraidīta Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska runa. Tajā viņš mudinājis Šveices uzņēmumus pārtraukt uzņēmējdarbību Krievijā un nosodījis firmas, kas turpina darbu agresorvalstī, kura īsteno, piemēram, Ukrainas pilsētas Mariupoles aplenkumu. Zelenskis runā īpaši izcēlis Nestlé un tā reklāmas saukli «labs ēdiens, laba dzīve».

«Uzņēmējdarbība Krievijā turpinās, lai gan mūsu bērni mirst un mūsu pilsētas tiek iznīcinātas,» tā Zelenskis sacījis par konglomerātu, kas pēc ienākumu apjoma ir lielākais pārtikas pārstrādes uzņēmums pasaulē.

Lasiet arī: Ukrainas kara 26.diena: Mariupole noraida Krievijas ultimātu, Kijivā nodeg tirdzniecības centrs, Sumos amonjaka noplūde

Ukrainas prezidenta teikto ziņu aģentūrai AFP komentējusi Nestlé pārstāve. Viņa nav noliegusi, ka konglomerāts turpina strādāt Krievijā, lai arī valsti ir pametuši virkne lielu Eiropas un Ziemeļamerikas uzņēmumu, taču norādījusi, ka daudzas Nestlé darbības Krievijā ir izbeigtas pēc 24.februāra.

«Esam apturējuši visu importu un eksportu, izņemot vitāli svarīgo produktu nodrošināšanu. Esam pārtraukuši tur visas investīcijas un pārtraukuši visas reklāmas aktivitātes. (..) No atlikušās darbības Krievijā mēs negūstam nekādu peļņu,» tā Nestlé pārstāve. Viņa arī sacījusi, ka Šveices konglomerāts ir iesaistījies palīdzības sniegšanā Ukrainai un tās kaimiņvalstīm, cīnoties pret «šo humāno katastrofu», vēsta AFP sacīja pārstāve.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas