Netiecies ar svešiniekiem — Zviedrijā jauns aicinājums, kad vīruss aug augumā

Peldvieta Malmē

Zviedrijā, kur pēdējo divu nedēļu laikā ar jauno koronavīrusu inficējušies 14 129 cilvēki, varasiestādes aicinājušas vasaras atvaļinājumos izvairīties no satikšanās ar nepazīstamiem cilvēkiem, bet senioriem joprojām iesaka distancēties no apkārtējiem, vēsta Zviedrijas ziņu portāls The Local.se.

Zviedrija patlaban ir valsts straujāko COVID-19 izplatību ES, apsteidzot arī iedzīvotāju skaita ziņā krietni lielākas zemes. Apkārtējo valstu epidemiologi Zviedrijai tādēļ pievērš sevišķu uzmanību, tomēr karantīnas pasākumi valstī nav plānoti.

«Informējam: ceļojiet atbildīgi, izvairieties no vietām ar lielu skaitu cilvēku, palieciet mājās, ja esiet slimi, un izvairieties no tikšanās ar cilvēkiem, kurus parasti nesatiekat,» tā trešdien, 8.jūlijā, norādījis Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūras ģenerāldirektors Johans Karlsons (Johan Carlson).

«Brīvdienās neiepazīstieties ar svešiem cilvēkiem,» piebildusi amatpersona.

Zviedrija kopš pandēmijas sākuma vēl nav ieviesusi ierobežojumu prasības vai pat ieteikuma rakstura norādes par iedzīvotāju pulcēšanos vienuviet, vēsta The Local. Varasiestādes ir paļāvušās, ka iedzīvotāji paši būs piesardzīgi un uzturēsies ģimenes lokā, tomēr jaunais koronavīruss valsti skāris vissmagāk Ziemeļvalstu reģionā un slimības izplatība valstī joprojām nav uzskatāma par savaldītu.

Kā rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati, pēdējās divās nedēļās līdz otrdienai, 7.jūlijam, ar jauno koronavīrusu inficējušies 14 129 zviedri, bet slimības izraisītas komplikācijas kopš pandēmijas sākuma ir izraisījušas 5 433 cilvēku nāvi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas