Nevakcinētajiem aizvien būs jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas no Lietuvas un Igaunijas

Pašizolācija pret Covid-19 nevakcinētajiem būs jāievēro pēc ieceļošanas no kopumā 20 Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, tostarp arī Lietuvas un Igaunijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Tāpat kā līdz šim pašizolācija būs jāievēro pēc atgriešanās no Kipras, Nīderlandes, Spānijas, Andoras, Portugāles, Maltas, Grieķijas, Luksemburgas, Monako, Īrijas, Dānijas, Beļģijas, Islandes, Francijas, Lietuvas, Šveices, Somijas, Itālijas un Igaunijas. Turklāt kopš pagājušās nedēļas šajā sarakstā iekļauta arī Sanmarīno.

Pašizolācijas prasība joprojām netiks attiecināta uz ceļojumiem no Lihtenšteinas, Austrijas, Norvēģijas, Horvātijas, Zviedrijas, Slovēnijas, Čehijas, Vācijas, Bulgārijas, Slovākijas, Ungārijas, Rumānijas, Polijas un Vatikāna.

Atbilstoši Eiropas kopējam lēmumam, «zaļā saraksta» slieksnis arī Latvijā ir 75 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Pēc SPKC sniegtajiem datiem par valstu saslimstības rādītājiem, Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā ir 38,8.

Ņemot vērā mainīto kārtību, ceļotājiem, kuri Latvijā iebrauc vai atgriežas un kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas jeb tā dēvētais Covid-19 sertifikāts, pašizolācija nav jāievēro ne no vienas ES/EEZ valsts, kas iekļauta zaļajā vai dzeltenajā sarakstā.

Šobrīd Kiprā un Spānijā ir augstākie Covid-19 kumulatīvie rādītāji – attiecīgi 1241,8 un 720,7 gadījumi, bet Lietuvā kumulatīvais rādītājs ir 133,9 un Igaunijā – 142,1.

Saskaņā ar SPKC publiskoto informāciju, viszemākie kumulatīvie rādītāji ir Vatikānā un Polijā – attiecīgi 0 un 4,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

SPKC aicina iedzīvotājus vakcinēties, jo tas joprojām ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

Lasiet arī: Pozitīvie Covid-19 testi Baltijā. Latvijā – 80, Lietuvā – 528, Igaunijā – 241

Savukārt ārpus ES un EEZ pašizolācija nevakcinētajiem būs jāievēro pēc atgriešanās no Lielbritānijas, Izraēlas, ASV, Melnkalnes, Libānas, Jordānijas, Armēnijas un Kataras. «Zaļo» valstu vidū šobrīd ir Japāna, Azerbaidžāna, Serbija, Saūda Arābija, Dienvidkoreja, Moldova, Singapūra, Kosova, Ziemeļmaķedonija, Ukraina, Kanāda, Bosnija un Hercogovina, Albānija, Bruneja, Austrālija, Jaunzēlande, Taivāna, kā arī Makao īpašās pārvaldes apgabals un Honkongas īpašās pārvaldes apgabals.

Jau ziņots, ka pret Covid-19 vakcinētām personām, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras ES, EEZ valsts, Šveices vai Lielbritānijas, turpmāk nebūs jāievēro pašizolācijas prasība, apstiprinot grozījumus Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, 13.maijā nolēma valdība.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas