Nevar būvēt, kur grib. Rēzeknē liek nojaukt patvaļīgi uzceltu ēku

Ilustratīvs attēls

Rēzeknes novada domes ārkārtas sēdē pieņemts lēmums par patvaļīgi uzceltas ēkas piespiedu nojaukšanu Rēzeknes novadā pie Gaiduļu ezera, ziņo domes pārstāve Diāna Selecka.

Piespiedu nojaukšanu veiks Rēzeknes novada pašvaldība, un nojaukšanas procesā radušos izdevumus segs īpašnieks – persona, kas veica patvaļīgu būvniecību. Šis ir pirmais šāda veida precedents Rēzeknes novadā, atzīmē Selecka.

Viņa stāsta, ka 2013.gada nogalē Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvalde bija konstatējusi patvaļīgu būvniecību Rēzeknes novadā, Ozolaines pagastā, Gaiduļu ezera aizsargjoslā – uzsākta guļbūves tipa ēkas būvniecība aptuveni četru metru attālumā no ezera krasta līnijas, gar ezeru izbūvēts nožogojums, ierīkota tranšeja.

Rēzeknes novada būvvalde 2014.gada jūlijā konstatēja, ka tiek būvēta guļbūves tipa ēka, lapene, laipa un visa teritorija ir iežogota.

Īpašniekam tika uzdots pārtraukt būvniecības darbus, taču pēc atkārtotas objekta apsekošanas 2014.gada novembrī tika konstatēts, ka nav ievērots dotais norādījums nekavējoties pārtraukt būvniecības darbus.

Būvniecības process tika turpināts – no iepriekšējās būves apsekošanas laika bija veikta dzelzsbetona atbalstsienas izbūve (48,8 m garumā), pašvaldības ceļa 7609 aizsargjoslā, turpināti guļbūves apdares darbi un veikti grunts uzbēršanas darbi no ezera puses.

Būvvalde 2014.gada 11.novembrī pieņēma lēmumu, ar kuru īpašniekam uzlika par pienākumu nojaukt patvaļīgi uzbūvētās būves līdz 2015.gada 1.maijam. Noteiktajā termiņā lēmums netika izpildīts, tāpēc būvvalde 2015.gada decembrī nolēma brīdināt adresātu par administratīvā akta piespiedu izpildes uzsākšanu no 2016.gada 25.janvāra. Arī šajā termiņā lēmums netika izpildīts.

Tāpēc adresātam piemērots piespiedu izpildes līdzeklis – piespiedu nauda. Laikā no 2016.gada aprīļa līdz 2018.gada decembrim izdoti 15 izpildrīkojumi.

Kā norda domē, uzliktā piespiedu nauda nav mudinājusi adresātu izpildīt 2014.gada 11.novembra lēmumu. Tāpēc būvvalde 2019.gada februārī nolēma mainīt piespiedu izpildes līdzekli, sākumā brīdinot adresātu. 2019.gada jūnija nogalē pieņemts lēmums par aizvietotājizpildi. Ar šo lēmumu būvvalde nolēma, ka piespiedu nojaukšanu veiks Rēzeknes novada pašvaldība, un nojaukšanas procesā radušos izdevumus segs īpašnieks – persona, kas veica patvaļīgu būvniecību.

Rēzeknes novada pašvaldības Tautsaimniecības attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas 2019.gada 24.oktobra sēdē un Finanšu pastāvīgās komitejas 2019.gada 30.oktobra sēdē skatīts jautājums par aizvietotājizpildes procesa īstenošanu.

Ēku plānots nojaukt līdz 14.novembrim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas