Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas ceturtdien, 5.decembrī, mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump).

ASV un Ķīnas sarunu delegācijas mēģina noformēt daļēju tirdzniecības vienošanos, par kuru tika paziņots oktobrī un kas bloķētu jaunu muitas tarifu stāšanos spēkā šomēnes. 

Amatpersonu atšķirīgie izteikumi par šo sarunu gaitu šonedēļ bija izraisījuši akciju cenu svārstīšanos. 

Volstrītā akciju cenas ceturtdien nedaudz pieauga. National Securities galvenais tirgus stratēģis Ārts Hogans (Art Hogan) raksturoja šo tirdzniecības sesiju kā «samērā jauku un līdzsvarotu» pēc pēdējo dienu svārstībām.

Lasiet arī: Akciju cenas krītas pēc ziņām par ASV tarifiem Brazīlijai un Argentīnai

Londonas un Frankfurtes biržās akciju cenas kritās, bet Parīzes biržā pavisam nedaudz pieauga. 

Investori pievērsa uzmanību arī ASV demokrātu kongresmeņu centieniem panākt Trampa atcelšanu no amata. Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi (Nancy Pelosi) ceturtdien uzdeva Kongresa vadībai sagatavot likumprojektu par Trampa impīčmentu, norādot, ka viņš ļaunprātīgi izmantojis savas pilnvaras.

Kritumu Londonas biržā veicināja britu mārciņas vērtības palielināšanās pret citām svarīgākajām valūtām. Mārciņas vērtību atbalstīja sabiedriskās domas aptauju rezultāti, saskaņā ar kuriem ir gaidāms, ka premjera Borisa Džonsona (Boris Johnson) Konservatīvā partija iegūs vairākumu parlamenta vēlēšanās 12.decembrī. 

Nafta cena Londonas biržā turpināja pieaugt pēc ziņām, ka Naftas eksportētājvalstu organizācija (OPEC) sliecas uz vienošanos par naftas ieguves tālāku samazināšanu, lai veicinātu naftas cenu kāpumu. 

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average ceturtdien pieauga par 0,1% līdz 27 677,79 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 kāpa par 0,2% līdz 3117,43 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite palielinājās par 0,1% līdz 8570,70 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien kritās par 0,7% līdz 7137,85 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 samazinājās par 0,7% līdz 13 054,80 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 kāpa par mazāk nekā 0,1% līdz 5801,55 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena 5.decembrī nemainījās un bija 58,43 dolāri par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,6% līdz 63,39 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien pieauga no 1,1078 līdz 1,1106 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,3104 līdz 1,3161 dolāram par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 108,86 līdz 108,74 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu kritās no 84,54 līdz 84,38 pensiem par eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas