Nīderlande aptur ārvalstu bērnu adopciju pēc rupju pārkāpumu atklāšanas

Nīderlande ir apturējusi valsts ilggadējo ārvalstu bērnu adopcijas sistēmu pēc tam, kad izmeklēšanā atklāti virkne sistēmas ļaunprātīgas izmantošanas un bērnu tiesību pārkāpumu gadījumu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Februāra sākumā ar pētījumu par bērnu adopciju no ārvalstīm klajā nākusi Nīderlandes valdības izveidotā Starpvalstu adopcijas izmeklēšanas komiteja (avots angļu valodā). Tā koncentrējusies uz bērnu adopciju uz Nīderlandi no Bangladešas, Brazīlijas, Kolumbijas, Indonēzijas un Šrilankas laika posmā no 1967. līdz 1998.gadam.

Izmeklēšanā atklāti virkne pārkāpumu, piemēram, ka notikusi izspiešana vai bērnu mātēm maksāts, lai viņas atsakās no bērniem.

Secināts arī, ka Nīderlandes valdības amatpersonas zinājušas par pārkāpumiem un atsevišķos gadījumos bijušas iesaistītas to pastrādāšanā.

«Valdība nav darījusi to, ko no tās vajadzētu sagaidīt, un vajadzēja ieņemt aktīvāku lomu, lai novērstu [adopcijas sistēmas] ļaunprātīgu izmantošanu, un tas ir sāpīgs novērojums,» paziņojis Nīderlandes juridiskās drošības ministrs Sanders Dekers (Sander Dekker).

Dekers arī paudis Nīderlandes valdības atvainošanos par notikušo, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas