Nīderlande atcels daļu stingro ierobežojumu pie 60 000 inficēto dienā

Nīderlandē no trešdienas, 26.janvāra, atcelti daļa epidemioloģisko ierobežojumu, kas valstī bijuši spēkā kopš 18.decembra un bijuši vieni no stingrākajiem Eiropā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Šajā kovida epidemioloģisko ierobežojumu posmā Nīderlandē bijušas slēgtas ēdināšanas iestādes, bāri, tūrisma naktsmītnes un muzeji ar mērķi samazināt koronavīrusa pastiprināti lipīgā omikrona varianta izplatību.

Lasiet arī: Austrija izbeigs mājsēdi nevakcinētajiem sarūkošas slimnīcu slodzes dēļ

Par spīti ierobežojumiem jauno inficēšanās gadījumu skaits Rietumeiropas valstī ir audzis, sasniedzot ap 60 000 dienā. Tā kā Nīderlandē līdz šim pret kovidu ir vakcinēti nepilni 90% iedzīvotāju, un ir ievērojami audzis spiediens uz premjerministra Marka Rites (Mark Rutte) vadīto valdību atcelt ierobežojumus, valdība izšķīrusies par to mīkstināšanu, gan norādot, ka šādi tiek pieļauts nopietns sabiedrības veselības risks.

Jauno, atviegloto ierobežojumu kopums būs spēkā līdz 8.martam. No trešdienas turpmāko vairāk nekā mēnesi Nīderlandē paliks slēgti naktsklubi, taču sporta un kultūras pasākumus varēs rīkot ar apmeklētāju skaita ierobežojumu – 1 250 cilvēkiem. Ēdināšanas iestādes un bāri varēs strādāt līdz pulksten 22.00, taču lai iekļūtu šo uzņēmumu telpās, pie ieejas būs jāuzrāda kovida vakcinācijas vai nesenas pārslimošanas sertifikāts, vēsta BBC.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas