Nīderlandē ievieš ierobežojumus, neapmierinātie pulcējas protesta akcijā

Nīderlandes valdība izsludinājusi trīs nedēļu mājsēdi saistībā ar rekordaugstu Covid-19 izplatību un lielu slimnīcu noslodzi ar koronavīrusa pacientiem. Šie ir pirmie nopietnie epidemioloģiskie ierobežojumi šoruden Rietumeiropā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ierobežojumi, kas stājas spēkā sestdienas, 13.novembra, vakarā un būs spēkā nākamās trīs nedēļas, ir pieņemti pēc tam, kad nedēļas laikā dienas jauno inficēšanās gadījumu skaits audzis par trešdaļu. Ceturtdien, 11.novembrī Nīderlandē, kur pret Covid-19 pilnībā vakcinējušies 73% no visiem iedzīvotājiem, reģistrēts jauno inficēšanās gadījumu vienas dienas antirekords – 16 324.

Lasiet arī: Austrija briest nevakcinēto mājsēdes izsludināšanai

Pēc tam, kad premjerministra Marka Rites (Mark Rutte) vadītā valdība izsludināja jaunos ierobežojumus, piektdien, 12.novembrī, Hāgas pilsētā iedzīvotāji pulcējušies uz protesta akciju. Daļa no vairākiem simtiem sanākušo apmētājuši policijas darbiniekus ar akmeņiem un šāvuši uz viņiem petardes. Policija atbildējusi ar ūdenslielgabala šaltīm.

Nīderlandes ierobežojumi paredz:

– veikaliem, kur netirgo pirmās nepieciešamības preces, darbalaiku līdz pulksten 18.00, lielveikaliem, ēdināšanas iestādēm un viesnīcām – līdz pulksten 20.00;

– izklaides vietām, frizētavām un pirtīm darbalaiku līdz pulksten 18.00;

– ciemos vienā mājsaimniecībā ļaut uzņemt ne vairāk par četriem cilvēkiem vecumā no 13 gadiem.

Darbu varēs turpināt kinoteātri un teātri. Sabiedriskās vietās, kur netiek pārbaudīti Covid-19 sertifikāti, Nīderlandē būs jāievēro 1,5m distance starp cilvēkiem, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas