Nīderlandē protestē pret komandantstundu

Nīderlandē divus vakarus pēc kārtas notikuši grautiņi vairākās pilsētās, kas sekojuši nedēļas nogalē ieviestai komandantstundai, kuras mērķis ir mazināt Covid-19 izplatību sabiedrībā, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Ar vīrusa saslimšanu pamatotā komandantstunda, kādas Nīderlandē nav bijis kopš Otrā pasaules kara, tika ieviesta sestdien, 23.janvārī. Valstī no Covid-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 13 540 cilvēki un pagājušajā nedēļā reģistrēti 37 354 jauni inficētie, liecina Pasaules Veselības organizācijas apkopotie dati.

Sestdienas vakarā protestētāji iesaistījušies sadursmēs ar policiju Amsterdamā, ostas lielpilsētā Roterdamā, kā arī Amersfortā, Hāgā, Gelēnā un citviet. Huligāni demolējuši veikalu skatlogus un zaguši preces no uzlauztiem veikaliem. Policija izmantojusi ūdenslielgabalus un veikusi grautiņu dalībnieku aizturēšanas.

Svētdienas, 24.janvāra, vakarā grautiņi gājuši plašumā. Policija izmantojusi ūdenslielgabalus un asaru gāzi Amsterdamā, Eindhovenā un citās pilsētās, kā arī aizturējusi kopumā 250 cilvēkus. Lai novērstu grautiņus un nodrošinātu komandantstundas ievērošanu pirmdien, 25.janvārī, pilsētu mēri vairākās Nīderlandes pilsētās paziņojuši par ārkārtas pasākumu ieviešanu.

Nīderlandes valdībai cenšoties novērst Covid-19 pastiprināti infekciozā Lielbritānijas paveida izplatību sabiedrībā, valstī ieviesta komandantstunda no 21.00 līdz 4.30 ar sākotnējo termiņu līdz 10.februārim, vēsta AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas