NMPD darbu sākusi medicīnas studente no Ukrainas

Nu jau otro nedēļu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) kā medicīnas asistente strādā Jelizaveta Pidhajecka no Ukrainas, stāsta dienestā.

Jelizaveta nāk no Kijivas un ir pēdējā kursa medicīnas studente Bogomoletas universitātē (Bogomolets National Medical University). Paralēli darbam NMPD viņa arī turpina mācības attālināti savā universitātē.

Līdzšinējā darba pieredze Jelizavetai bijusi stacionārā, ķirurģijas nodaļā, tālab kļūšana par asistenti neatliekamajā medicīnā un darbs brigādē viņai ir jauns izaicinājums. «Mūsu jaunajai kolēģei ir noteikts mentors, kurš palīdz iejusties un izprast darba procesus, pienākumus un darba vidi dienestā, tāpat pirms darba gaitu uzsākšanas Jelizaveta piedalījās praktiskajos treniņos un apmācībās,» stāsta NMPD.

Pati Jelizaveta stāsta: «Meklēju darbu medicīnas jomā un paziņa ieteica pieteikties darbam dienestā.» Latvijā viņa jūtas labi un pauž, ka «cilvēki šeit ir jauki un ļoti atsaucīgi».

«Arī sadzīves apstākļi ir lieliski,» viņa piebilst.

NMPD kolēģi no Rīgas brigāžu atbalsta centra Krasts Jelizavetu raksturo kā uzcītīgu, kārtīgu, rūpīgu, aktīvu un enerģijas pilnu.

Medicīnas asistents izsaukumos pilda brigādes vadītāja dotos uzdevumus, piemēram, piedalās situācijas izvērtēšanā, uzrauga pacientu, veic vadītāja norādītās manipulācijas, nosaka pacientu dzīvības funkciju raksturojošos rādītājus.

NMPD arī norāda, ka par darbu dienestā līdz šim interesi izrādījuši vēl trīs mediķi no Ukrainas. Lai uzsāktu darba tiesiskās attiecības, viņiem vispirms jāiegūst uzturēšanās un darba atļaujas, kā arī jāsagaida izglītības dokumentācijas atzīšana.

Lasiet arī: Ukrainas kara 63.diena: Ukraiņi uzbrūk Čūsku salai, Krievijā deg munīcijas noliktava, uz Ukrainu izšautas 1 300 raķetes

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas