NMPD Rīgas reģiona mediķu piemaksām novirza 50 000 eiro 

Ministru kabinets otrdien, 18.decembrī, apstiprinājis Veselības ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, pārdalot finansējumu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) darbinieku piemaksām.

NMPD tiks novirzīti 50 tūkstoši eiro piemaksām par personisko ieguldījumu tiem Rīgas reģionālā centra darbiniekiem, kuru vidējais izsaukumu skaits diennaktī ir desmit un vairāk, BNN informē Veselības ministrija.

Minētais finansējums tiks pārdalīts no Tieslietu ministrijas un Iekšlietu ministrijas resora.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis Saeimas 6.decembra sēdē pieņemto likumu Grozījumi Likumā par budžeta un finanšu vadību un tajos ietvertos grozījumus par 8,3 miljonu eiro novirzīšanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD), liecina publikācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Kā iepriekš skaidroja Valsts prezidenta kancelejā, saskaņā ar Satversmes 75.pantu, ja Saeima ar ne mazāk kā divu trešdaļu balsu vairākumu pieņem likuma steidzamību, tad Valsts prezidents nevar prasīt šāda likuma otrreizēju caurlūkošanu un to nevar nodot tautas nobalsošanai.

Izsludināt grozījumus Vējonim iepriekš lūdza NMPD darbinieku Rīgas reģiona arodorganizācija.

Vēstulē Valsts prezidentam arodorganizācija norādīja, ka NMPD darbinieki ir pirmie, kas steidzas palīgā Latvijas iedzīvotājiem dzīvības un veselības apdraudējumu gadījumā, uzsverot, ka vidēji diennaktī Rīgas reģiona brigāžu mediķi dodas palīgā teju 600 cilvēkiem.

Vēstulē tika atgādināts, ka saistībā ar personālresursu trūkumu novembrī NMPD direktore Liene Cipule izsludināja ārkārtas medicīnisko stāvokli dienesta Rīgas reģionālajā centrā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas