NMPD vadītāja aicina Jāņos svinēt savos «burbuļos» un doties vakcinēties

Latvijas iedzīvotājiem Jāņus vajadzētu svinēt savos «burbuļos» kopā ar ģimenes locekļiem un zināmiem draugiem, mazāk tiekoties ar nepazīstamiem cilvēkiem, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Cipule atzina, ka pēdējos mēnešos saslimstības ar Covid-19 rādītāji Latvijā iet uz leju, slimnīcās nonāk mazāk cilvēku, tomēr tie tur nonāk, un nevar teikt, ka saslimšanas risku vairs nav.

Speciāliste ar nožēlu konstatēja, ka diemžēl vakcinācijas rādītāji nav tik labi, lai varētu cerēt, ka Covid-19 izplatība Latvijā rudenī neatgriezīsies ar lielu jaudu.

Situācija rudenī lielā mērā būšot atkarīga tieši no tā, vai cilvēki būs sapratuši vakcinācijas nozīmi infekcijas apkarošanā un devušies potēties.

NMPD vadītāja atzīmēja, ka viņas rīcībā nav ziņu, ka slimnīcās būtu nogādāts kaut viens Covid-19 pacients, kas būtu bijis vakcinēts pret saslimšanu, kas apliecina vakcīnu spēju nepieļaut smagus saslimšanas gadījumus.

Intervijā LTV Cipule piebilda, ka esošajā epidemioloģiskajā situācija varētu atcelt teju visus ierobežojumus, ja cilvēki ikdienā rīkotos gana atbildīgi un apdomīgi, bet diemžēl ir tā, ka daži cilvēki šādu nepieciešamību saprot, bet daļa – nesaprot, tāpēc viņiem prasības rīcībai jānosaka ar ārējiem lēmumiem.

Cipule kopumā bažījas par Jāņu brīvdienām, jo tās būs garas un būs ļoti labs laiks. Viņa cer, ka cilvēki neaizrausies ar alkoholu un tā lietošanai sekojošajām pārgalvībām. Garās brīvdienās cilvēki grib atpūsties uz pilnu jaudu, kam mēdz būt nepatīkamas sekas, piebilda speciāliste.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas