No 15.februāra pakalpojumu saņemšanai noteiks vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu

No 15.februāra pakalpojumu saņemšanai tiek noteikts vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš, kas Johnson & Johnson vakcīnu saņēmušajiem būs pieci mēneši, bet visām pārējām vakcīnām – deviņi mēneši, paredz ceturtdien, 6.janvārī, valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Epidemiologs Ņikita Trojanskis šobrīd arī iesaka saņemt balstvakcināciju pret kovidu, jo omikrona gadījumā tā samazina tiešī hospitalizācijas un nāves gadījumus kovida dēļ. Pozitīvs tests gan diezgan viegli varot uzrādīties arī potētajiem pat ar balstvakcīnu.

Viņš uzsver, ka balstvakcīna uzlabo situāciju ne tikai caur hospitalizāciju samazināšanu, bet arī caur īslaicīgu efektu uz transmisijas mazināšanu.

Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš netiek attiecināts uz nodarbinātību. Vienlaikus Valsts kancelejas direktors un Operatīvās vadības grupas vadītājs Jānis Citskovskis valdības sēdē pauda, ka tas būtu rekomendējoši.

Grozījumu iesniedzēja Veselības ministrija (VM) anotācijā norāda, ka vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātam attiecībā uz ceļošanu paredzēts noteikt deviņu mēnešu derīguma termiņu visā Eiropas Savienībā.

Lasiet arī: Aicina virspirms vērsties pie ārsta iespējamu vakcīnu blakuspārādību gadījumā

Pēc otrdien notikušās valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) skaidroja, ka tiem, kuri būs vakcinējušies 15.septembrī un iepriekš, sertifikāta derīguma termiņš februāra vidū beigsies. Tāpēc ministrs aicināja iedzīvotājus saņemt balstvakcīnu, lai sertifikāta derīguma termiņš atjaunotos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas