No Baltkrievijas robežu šķērsojušajiem migrantiem 22 uzreiz nogādāti atpakaļ uz mītnes zemi

Ja uz Baltkrievijas–Latvijas robežas sastapts migrants izsaka vēlmi uzreiz labprātīgi atgriezties savā mītnes zemē, tad Latvijas iestādes sadarbībā ar Starptautisko Migrācijas organizāciju nodrošina šādu palīdzību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Viņš informēja, ka šādā veidā no Latviju bez liekas kavēšanās ir atstājuši 22 migranti, bet vēl trīs to izdarīs tuvākajās dienās, kad tiks nokārtoti visi nepieciešamie dokumenti. Pārsvarā šie cilvēki tiekot nosūtīti atpakaļ uz Irāku.

Pujāts arī pastāstīja, ka pirms dažām dienām Latvijas robežu no Baltkrievijas puses tika atļauts šķērsot kādai irākiešu ģimenei ar mazu bērnu, kuram bija paaugstināta ķermeņa temperatūra. Šī ģimene tika uzņemta Latvijā, sniedzot tai humāno palīdzību, taču jau tuvākajā laikā konkrētā ģimene izceļos atpakaļ uz Irāku, stāstīja robežsardzes priekšnieks.

Viņš piebilda, ka patlaban neviens mazgadīgs bērns pie Latvijas–Baltkrievijas robežas nav sastopams.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvā cilvēki Baltkrievijas pierobežas pagastos saglabā mieru, bet rēķinās ar ļaunāko

Kā ziņots, pēdējā laikā Latvijas, Lietuvas un īpaši Polijas valstu robežsargi saskaras ar migrantu pastiprinātiem centieniem šķērsot Eiropas Savienības ārējo robežu no Baltkrievijas puses. Migrantu plūsmu ES virzienā atbalsta Baltkrievija, un tā tiek uzskatīta par Baltkrievijas īstenotu hibrīdkara elementu pret ES.

ASV un Eiropas valstu delegācijas ANO Drošības padomē ceturtdien nosodīja Baltkrievijas rīcību migrantu krīzē uz tās robežas ar Poliju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas