No Fukušimas AES okeānā būvēs tuneli dzesēšanas ūdens izvadīšanai

Japānā avarējušās Fukušimas Atomelektrostacijas (AES) uzturētāji nākuši klajā ar ieceri Klusā okeāna gultnē būvēt tuneli, pa kuru izlaist okeānā 1,27 miljonus tonnu attīrīta radioaktīvā ūdens no avarējušās spēkstacijas dzesēšanas iekārtām, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par Fukušimas AES atbildīgā uzņēmuma Tepco vadība šonedēļ izklāstījusi ieceri, kas tam ļaus atbrīvoties no ievērojamā AES reaktoru dzesēšanas ūdens daudzuma, kas uzkrāts īpašos konteineros jau kopš 2011.gada avārijas.

Lasiet arī: Pēc Kabulas traģiskā terorakta ASV sola atriebties un turpināt evakuācijas operāciju

Uzņēmums plāno veikt izpētes un projektēšanas darbus, lai 2022.gada martā sāktu būvēt 2,5 metru diametra tuneli no avarējušās spēkstacijas vietas uz austrumiem, iekšā Klusajā okeānā. 2021.gada aprīlī Japānas valdība lēma turpmākajos divos gados sākt ūdens izlaišanu dabā pēc tam, kad piekrastes zvejnieku organizācijas bija iestājušās pret attīrītā ūdens izlaišanu okeānā pie Fukušimas bez tuneļa.

Valdības lēmums izraisīja starptautiskas domstarpības kaimiņvalstīm un to zvejniekiem. «Ja tas ir nekaitīgs, gāziet to Tokijā, pārbaudiet Parīzē un uzglabājiet Vašingtonā, bet turiet mūsu Kluso okeānu tīru no radioaktīvām vielām,» tā tolaik Japānas valdības lēmumu komentēja okeāna salu valsts Vanuatu likumdevēja Motarilavoa Hilta Lini (Motarilavoa Hilda Lini), vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas