No jauna vāks parakstus par grozījumiem Satversmes 110.pantā

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien, 2022.gada 2.augustā, reģistrēja parakstu vākšanai iniciatīvas grupas – biedrības Latvijas vīru biedrība – atkārtoti iesniegto likumprojektu Grozījums Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz mainīt Satversmes 110. pantu, informē CVK.

Šī nav pirmā reize, kad Latvijas vīru biedrība ir mēģinājusi savākt sabiedrības parakstus Satversmes 110.panta grozīšanai. Iepriekš likumprojekts CVK tika iesniegts 2021.gada jūlijā, un 12 mēnešu parakstu vākšana par šo iniciatīvu noslēdzās šā gada 29.jūlijā, negūstot pietiekamu atbalstu.

Kopā par to parakstījās tikai 58 222 vēlētāji.

Atkārtoto parakstu vākšanu biedrība varēs sākt šodien, 3.augustā, un tā ilgs līdz 2023.gada 2.augustam.

Kā informē CVK, likums Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu neierobežo iniciatīvas grupas tiesības atkārtoti iesniegt vienu un to pašu iniciatīvu.

Līdz ar to, parakstu vākšanai noslēdzoties, iniciatīvas grupa drīkst CVK atkārtoti iesniegt to pašu likumprojektu, taču iepriekš savāktie paraksti nesummējas, un iniciatīvas grupai parakstu vākšana jāsāk no jauna.

Pieņemot lēmumu par iniciatīvas grupas reģistrēšanu, CVK vērtēja, vai iesniedzējs atbilst likuma Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu prasībām, proti, ir likumā noteiktā kārtībā izveidota un reģistrēta ne mazāk kā 10 vēlētāju izveidota biedrība, kā arī to, vai Satversmes grozījumu projekts pēc formas un satura ir pilnībā izstrādāts.

Nepieciešamais parakstu skaits, lai Satversmes grozījumu projektu varētu iesniegt izskatīšanai parlamentā, ir 154 868, kas ir ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita.

Parakstīties par CVK reģistrētām iniciatīvām vēlētāji var elektroniski portālā www.latvija.lv vai klātienē, apliecinot parakstu dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai pie zvērināta notāra.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas