No republikas pilsētām vislielākais vakcinēto īpatsvars ir Valmierā

Visaugstākais vakcinēto īpatsvars starp republikas pilsētām ir Valmierā – 57%, kur rādītājs būtiski neatšķiras starp tautībām – vakcinēti 58% latviešu un 52% cittautiešu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Otrs augstākais vakcinēto īpatsvars ir Jūrmalā – 52%, ar lielāku atšķirību starp vakcinētajiem latviešiem (58%) un citu tautību pārstāvjiem (45%). Trešajā vietā ir galvaspilsēta ar 51% pilnībā vakcinēto rīdzinieku un Jūrmalai līdzīgu atšķirību starp tautībām (59% latviešu un 44% citu tautību iedzīvotāju).

Latvijas vidējam rādītājam – pilnībā vakcinēti 48% visas valsts iedzīvotāju (52% latviešu un 42% citu tautību) – atbilst situācija Jelgavā un Liepājā. Zemāks īpatsvars par vidējo valstī ir Ventspilī (45%), Daugavpilī (40%), Jēkabpilī (39%).

Viszemākais vakcinācijas līmenis ir Rēzeknē – 37%, kur vakcinēti 41% latviešu un 33% citu tautību iedzīvotāju.

No visām republikas pilsētām latviešu vidū visaugstākais vakcinācijas līmenis ir Rīgā – 59%. Rīgas apkaimēs visaugstākais tas ir Beberbeķos un Ķīpsalā – sasniedz 70%. Visās vecuma grupās, sākot no 12 gadiem, vakcinēto latviešu īpatsvars galvaspilsētā pārsniedz 60%.

Vakcinēto skolēnu 12–19 gadu vecumā īpatsvars valstī ir 44%. Republikas pilsētās visaugstākais šīs vecuma grupas vakcinēto īpatsvars ir Valmierā (53%), seko galvaspilsēta (50%), Jūrmala (48%), Jelgava (47%), Liepāja (42%), Jēkabpils (36%), Ventspils (35%), Daugavpils (30%) un Rēzekne (29%).

Vakcinēto skolēnu 12–19 gadu vecumā īpatsvars atsevišķos pagastos pārsniedz 70% (Veclaicenes, Zvārtavas, Klintaines). Salīdzinoši augsts šīs vecuma grupas vakcinācijas līmenis ir pagastos ap Rīgu.

Zems – 10% vai zemāks – skolas vecuma bērnu vakcinācijas līmenis ir 18 pierobežas pagastos Latgalē: Aizkalnes, Biķernieku, Čornajas, Kastuļinas, Kupravas, Ķepovas, Lauderu, Lazdulejas, Mērdzenes, Pildas, Pureņu, Rikavas, Robežnieku, Silajāņu, Silmalas, Sokolku, Vārkavas, Vīpes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas