No šodienas klātienē var strādāt tikai pilnībā vakcinētie

No šodienas darba pienākumus klātienē jebkurā nozarē pildīt varēs tikai pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 izgājušas personas, liecina valdības iepriekš apstiprinātais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Vienlaikus no 15.decembra personām, kuras ir pabeigušas pilnu vakcinācijas kursu, obligāti vēl nav nepieciešams derīgs Covid-19 sertifikāts, kas nozīmē – persona otro vakcīnu var būt saņēmusi arī, piemēram, vakar.

Pienākums vakcinēties attiecas arī uz tiem nodarbinātajiem, kuri nav tiešā saskarsmē ar klientiem un kuriem ir mazāks risks inficēties, taču, kuri strādā klātienē jeb ārpus savas dzīvesvietas.

Tāpat 15.decembrī Covid-19 vakcinācijas sertifikāta gala iegūšanas termiņš ir publiskajā sektorā strādājošajiem, kuriem darba pienākumu pildīšanai – klātienē vai attālināti – prasība par pilna vakcinācijas kursa pret kovidu iziešanu spēkā stājusies jau 15.novembrī.

Tādi paši nosacījumi attiecas arī uz privātajā sektorā nodarbinātajiem, kuri darba pienākumus privātajā sektorā veic klātienē un nonāk tiešā saskarsmē ar klientiem, ir pakļauti inficēšanās riskam vai nodrošina uzņēmuma darbības nepārtrauktību.

Līdz 12.decembrim pret Covid-19 vakcinēti 962 763 Latvijas strādājošie, kas veido 94% no kopējā nodarbināto skaita.

Skaitliski lielākais pret kovidu nevakcinēto personu skaits starp nozarēm ir transportā un uzglabāšanā, kur līdz 12.decembrim vakcinēti nebija apmēram 14 600 strādājošie jeb aptuveni 19% no nozarē strādājošajiem, otrdien, 14.decembrī, valdības sēdes laikā pauda Ekonomikas ministrijas pārstāvis Jānis Salmiņš.

Tāpat apmēram 10 700 jeb 15% nozares darbinieku vakcinēti nav būvniecībā, 8 500 jeb 16% no nozarē strādājošajiem – profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu jomā, 7 600 jeb 26% no nozarē strādājošajiem – mākslas, izklaides un atpūtas jomā, kā arī apmēram 6 800 jeb 6% no nozarē strādājošajiem – apstrādes rūpniecības jomā.

Operāciju ar nekustamo īpašumu jomā pašlaik nevakcinēti pret Covid-19 vēl ir apmēram 4 900 cilvēki jeb 14% no nozares darbiniekiem, tirdzniecībā – apmēram 2 500 jeb 2%, enerģētikas jomā – apmēram 2 400 jeb 21% no nozares darbiniekiem, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā – apmēram 2 200 darbinieki jeb 5% no nozarē strādājošajiem.

Administratīvo un apkalpojošo dienestu darbībā poti nav saņēmuši apmēram 1 800 cilvēki jeb 4% no nozarē strādājošajiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas