Nobela miera prēmijas ieguvēji – krievu un filipīniešu mediju vadītāji

Norvēģijas Nobela komiteja piektdien, 8.oktobrī, paziņojusi, ka Nobela miera prēmija 2021 tiks piešķirta filipīniešu žurnālistei Marijai Resai (Maria Ressa) un krievu žurnālistam Dmitrijam Muratovam. Komitejas vērtējumā, abi laureāti ilgus gadus «sargājuši vārda brīvību, kas ir priekšnoteikums demokrātijai un ilgstošam mieram».

Piektdien, Norvēģijas Nobela komiteja rakstīja paziņojumā presei, ka Muratovs un Resa drosmīgi cīnījušies par vārda brīvību Krievijā un Filipīnās. «Vienlaikus viņi pārstāv visus žurnālistus, kuri iestājas par šo ideālu pasaulē, kur demokrātija un preses brīvība arvien vairāk saskaras ar [tām – BNN] nelabvēlīgiem apstākļiem,» teikts paziņojumā.

Muratovs 1993.gadā kopā ar kolēģiem izveidojis neatkarīgo laikrakstu Novaja Gazeta. Kopš 1995.gada viņš 24 gadus bijis avīzes galvenais redaktors. «Laikraksta faktos balstītā žurnālistika un profesionālās reputācijas noturība ir padarījusi to par svarīgu informācijas avotu cenzējamās Krievijas sabiedrības jomās, kuras reti piemin citi plašsaziņas līdzekļi,» vērtējuši prēmijas piešķīrēji.

Lasiet arī: Nobela prēmiju literatūrā saņems tanzāniešu rakstnieks Gurnahs

Filipīniešu žurnāliste Resa savukārt 2012.gadā piedalījusies interneta mediju uzņēmuma Rappler izveidē, ievirzot mediju pētnieciskās žurnālistikas gultnē. Prēmijas laureāte joprojām ir Rappler izpilddirektore un žurnāliste. Būtiski, ka interneta medijs koncentrējies uz Filipīnu prezidenta Rodrigo Dutertes (Rodrigo Duterte) īstenoto narkotiku apkarošanas kampaņu, «kur nāves gadījumu skaits ir tik liels, ka kampaņa līdzinās karam pret valsts pašas iedzīvotājiem», teikts paziņojumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas