Nobela miera prēmiju piešķir Pasaules pārtikas programmai par cīņu ar badu

Prestižā Nobela miera prēmija piešķirta pasaulē lielākajai humānās palīdzības organizācijai ANO Pasaules pārtikas programmai par tās cīņu ar badu kā ieroci karadarbības skartos reģionos.

Kā piektdien, 9.oktobrī, paziņojusi Norvēģijas Nobela komiteja, 2019.gadā organizācija Pasaules pārtikas programma sniedza humāno palīdzību turpat 100 miljoniem cilvēku 88 valstīs, jo tie cietuši no akūtas nedrošības pārtikas ieguvē un no bada.

Nobela miera prēmijas kontekstā organizācija guvusi Norvēģijas Nobela komitejas ievērību «par tās centieniem cīnīties ar badu, par tās devumu, lai konfliktu skartās teritorijās uzlabotu apstākļus miera panākšanai, un par kalpošanu kā virzītājspēkam centienos novērst bada izmantošanu kā ieroci karos un konfliktos».

Lasiet arī: Nobela prēmiju literatūrā saņems amerikāņu dzejniece Luīze Glika

Prēmijas apmērs ir 10 miljoni Norvēģijas kronu (920 tūkstoši eiro), un tā tikusi piešķirta ikgadēji kopš 1901.gada. Prēmiju iepriekš saņēmušas tādas personības kā Dalailama Tenzins Gjatso, Mihails Gorbačevs, Nelsons Mandela (Nelson Mandela) un arī organizācijas kā Mediķi bez robežām, Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra un Sarkanais krusts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas