Nodokļu iekasēšana Igaunijā oktobrī par 55,7% augstāka nekā pērn

Augstas inflācijas un dārgu energoresursu apstākļos Igaunijā oktobrī iekasēti nodokļi 1,1 miljarda eiro apmērā, kas bijis ievērojami, par 55,7% vairāk, nekā attiecīgajā periodā pērn, vēsta raidorganizācija ERR.

Kā norādījusi Igaunijas Nodokļu un muitas pārvalde, šajā oktobrī iekasēts par 40,1 nekā mēnesi iepriekš – septembrī. Pirmajos desmit 2021.gada mēnešos valsts budžeta ienākumu plāns izpildīts par 96%.

Lasiet arī: Visticamāk, Latvijā nepagarinās pandēmijas dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju

Nodokļu iekasēšanas lēcienu oktobrī Igaunijas Nodokļu un muitas pārvalde skaidrojusi ar ienākuma nodokļa maksājumiem, kas saņemti, iedzīvotājiem izstājoties no otrā pensiju līmeņa. Fizisko personu ienākuma nodokļa ieņēmumi oktobrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieauguši par 164,1% pēc papildu ieņēmumiem 283 miljonu eiro apmērā.

Šie ieņēmumi 2021.gada valsts budžetā nav tikuši ieplānoti, jo Igaunijas Augstākā tiesa vēl nebija lēmusi par reformas atbilstību Satversmei. Šī iemesla dēļ arī fizisko personu ienākuma nodokļa ieņēmumi pārsnieguši prognozes par 205%, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas