bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 23.09.2018 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LatviaLatvija

Nodokļu ieņēmumi 10 mēnešos par 32,4 miljoniem eiro pārsniedz plānoto

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2017.gada desmit mēnešos par 32,4 miljoniem eiro jeb 0,5% pārsniedz plānoto apmēru, liecina VID publicētā informācija.

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2017.gada desmit mēnešos ir 7,11 miljardi eiro, kas ir par 0,48 miljardiem eiro jeb 7,2% vairāk nekā 2016.gada desmit mēnešos. Šogad desmit mēnešos ieņēmumu plāns paredzēja 7,078 miljardu eiro ieņēmumus.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumu plāns minētajā laika periodā izpildīts par 99,5%, iekasējot 3,412 miljardus eiro. Ieņēmumu plāns desmit mēnešos paredzēja iekasēt 3,429 miljardus eiro, tādējādi plāns nav izpildīts par 16,735 miljoniem eiro.

Lai gan, salīdzinot ar 2017.gada deviņiem mēnešiem, ieņēmumu apmērs, kas pārsniedz plānu, ir mazliet samazinājies, VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu pārsvars pār 2016.gada atbilstošā perioda ieņēmumiem turpina palielināties, atzīmēja VID.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (ieskaitot pašvaldību pamatbudžetu) ieņēmumu plāns šogad desmit mēnešos izpildīts 103% apmērā, iekasējot 1,379 miljardus eiro. Nodokļu ieņēmumu plāns paredzēja iekasēt 1,338 miljardus eiro.

Neskatoties uz to, ka no iedzīvotāju ienākuma nodokļa šogad desmit mēnešos atmaksāti 110,98 miljoni eiro, kas ir par 25,43 miljoniem eiro jeb 29,7% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Tieši minētā nodokļa ieņēmumi visvairāk pārsniedza plānoto apmēru un būtiski sekmēja VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu plāna izpildi, norāda VID.

Būtisks pieaugums šogad desmit mēnešos, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, ir arī valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumiem. Gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa, gan valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumu izmaiņas galvenokārt skaidrojamas ar nodarbināto, kā arī viņu ienākumu pieaugumu.

Valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas desmit mēnešos iekasētas 100,7% apmērā no plānotā jeb 2,292 miljardi eiro. Ieņēmumu plāns paredzēja iekasēt 2,277 miljardus eiro.

Pēc VID datiem, pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi šogad desmit mēnešos veidoja 1,799 miljardus eiro, kas ir 100,3% no plānotā apmēra.

PVN ieņēmumos 2017.gada desmit mēnešos 67,2% nodrošināja nodokļu maksātāji, kuru pamatdarbības veids saistīts ar tirdzniecību, automobiļu un motociklu remontu, un, salīdzinot ar 2016.gada desmit mēnešiem, tiem vērojams arī lielākais pieaugums, skaidroja VID.

Šogad desmit mēnešos par 43,5% pieauguši PVN ieņēmumi no tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar valsts pārvaldes un sabiedrisko organizāciju darbību. To sekmējusi investīciju un būvniecības nozares atgūšanās, ekonomikā straujāk ieplūstot Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, skaidroja VID.

Vienlaikus šogad desmit mēnešos veiktas PVN pārmaksas atmaksas 766,35 miljonu eiro apmērā, kas ir par 107,27 miljoniem eiro jeb 16,3% vairāk nekā pērn. Visvairāk PVN šogad atmaksāts tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība, bet lielākais atmaksu pieaugums, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, – nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir graudaugu (izņemot rīsu), pākšaugu un eļļas augu sēklu audzēšana.

Ieņēmumi no juridisko personu ienākuma nodokļa 10 mēnešos bija 359,831 miljons eiro, kas ir 100,2% no plānotā. Plāns paredzēja iekasēt 359 miljonus eiro.

Šogad, salīdzinot ar situāciju pērn, par 7,2 miljoniem eiro jeb 41,8% pieauguši arī dabas resursu nodokļa ieņēmumi. Tas saistīts ar to, ka no 2017.gada 1.janvāra dabas resursu nodoklim palielinātas gan likmes, gan ieviesti jauni ar nodokli apliekami objekti. Tomēr dabas resursu nodoklis desmit mēnešos iekasēts 70,8% apmērā no plānotā jeb 24,446 miljoni eiro. Plāns paredzēja desmit mēnešos iekasēt 34,546 miljonus eiro.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi desmit mēnešos bija 749,83 miljoni eiro jeb 101,3% no plānotā. Plāns paredzēja akcīzes nodoklī iekasēt 740,205 miljonus eiro.

Akcīzes nodoklī par tabakas izstrādājumiem desmit mēnešos iekasēti 93,8% no plānotā apmēra – iekasēti 159,182 miljoni eiro, bet plāns paredzēja iekasēt 169,669 miljonus eiro. Akcīzes nodokļa ieņēmumu par tabakas izstrādājumiem nodokļa neizpildi VID skaidroja ar patēriņa samazināšanos.

Iepriekš jau ziņots, ka VID nodokļu ieņēmumu plāns paredz šogad iekasēt 8,53 miljardus eiro.

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2016.gadā bija par 88,33 miljoniem eiro jeb 1,1% lielāki, nekā tika plānots. Kopējie VID administrējamie ieņēmumi pagājušajā gadā bija 8,015 miljardi eiro, kamēr plāns paredzēja 7,926 miljardu eiro ieņēmumus.

 Ref: 225.000.103.2776

Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Eksperti: Laika apstākļi reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, neuzmanība gan

Analizējot kopējos ceļu satiksmes negadījumu iemeslus Rīgas reģionā 2016.gadā, konstatēts, ka lielākā daļa jeb 65% ceļu satiksmes negadījumu notiek pilsētās, vairumā – tieši skaidros vai saulainā laikā (43%). Tomēr laika apstākļi ļoti reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, lielākajā daļā gadījumu vainojama ir autovadītāja neuzmanība vai nevērība.

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.