Nogalināts advokāts Pāvels Rebenoks; lietā arī viens cietušais

Pāvels Rebenoks

Nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks, apstiprina Valsts policijā.

Valsts policijā atklāja, ka advokāts šonakt ir atrasts nogalināts. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka advokāts nogalināts savās mājās un noziedznieki ēkā veikuši arī laupīšanu.

Saistībā ar notikušo policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117.panta – par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu.

Šobrīd izmeklēšanā iesaistīti lieli policijas resursi, tiek veiktas operatīvās un izmeklēšanas darbības. Tiek pārbaudītas vairākas notikušā versijas. Izmeklēšanas interesēs sīkāku informāciju Valsts policija šobrīd nesniegs.

Šajā lietā ir arī viens cietušais, apstiprināja Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska.

Viņa nekomentēja, vai šī cilvēka liecības ir noderīgas izmeklēšanā un kādas traumas viņam nodarītas.

Arī Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis, kurš vēl sestdien, 19.septembrī, ticies ar Rebenoku, teica, ka Rebenoks ir nogalināts. «Varu apstiprināt, ka tā ir bijusi slepkavība, ka tā ir notikusi šonakt un ka tā ir notikusi, izmantojot fizisku spēku,» klāstīja Krieķis.

Viņš arī uzskata, ka tā ir bijusi politiskā slepkavība un pasūtītāji esot saistīti ar obligātā iepirkuma komponentes jautājumiem.

Krieķis teica, ka sestdien vakarā Rebenoks bijis pie viņa ciemos, un aizbraucis mājās vēlu naktī. «Tāpēc tas, ko mēs redzam – neticu, ka tā ir laupīšanas slepkavība. Tā ir slepkavība izdarīta ar apzinātu mērķi,» uzskata Krieķis. Mikroblogošanas vietnē Twitter viņš raksta, ka izsludinājis 20 000 eiro atlīdzību par slepkavu atrašanu.

Politiķis, bijušais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), kuram Rebenoks iepriekš bijis ārštata padomnieks, svētdienas rītā atzina, ka saskaņā ar viņam zināmo informāciju Rebenoks šonakt gājis bojā.

Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs teica, ka par advokāta nāvi viņš uzzinājis no medijiem un sociālajiem tīkliem, taču oficiālas informācijas viņam nav.

Pērn martā Rebenoks, vēl esot Olainfarm padomes priekšsēdētājs, vērsās pie Valsts policijas toreizējā priekšnieka Inta Ķuža un Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieka Normunda Mežvieta saistībā ar viņam izteiktiem draudiem dzīvībai. Advokāts toreiz neizpauda ne draudu veidu, ne draudu izteicēju. Savukārt Valsts policijā tolaik apstiprināja, ka ir saņemts Rebenoka iesniegums un notiek tā izvērtēšana.

BNN jau iepriekš rakstīja par to, kā gan Krieķis, gan Rebenoks ar apšaubāmām metodēm «dala» ietekmi Olainfarm un kā tas viss dzirdams publiskotajās sarunās, kas pieejamas šeit.

Šī ir jau trešā advokāta slepkavība pēdējos gados, no kurām viena – advokāta Ulda Bērziņa slepkavību Mārupē ir atklāta. 2018.gada 30.maija rītā, tika nošauts advokāts un maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Šī lieta vēl nav atklāta. Tāpat 2019.gada 20.jūlijā divi vīrieši maskās iebruka privātmājā Mārupē, lai veiktu laupīšanu. Šajā noziegumā tika nošauts advokāts un bijušais tiesnesis Bērziņš.

Rebenoks dzimis 1980.gada 4.augustā. Viņš beidzis Latvijas Jūras akadēmiju kuģu vadīšanas specialitātē, kā arī Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti.

Rebenoks 2003.gadā bijis Ministru prezidenta Eināra Repšes ārštata padomnieks jūrniecības un ostu jautājumos, bet pēc tam iecelts par finanšu ministra padomnieku Ventspils ostas jautājumos. Tad Ministru kabinets viņu apstiprinājis Ventspils ostas valdē kā Finanšu ministrijas pārstāvi, bet 2004.gada martā valdība viņu no šī amata atcēla.

Rebenoks no partijas Jaunais laiks saraksta 2005.gadā startējis Rīgas domes un 2006.gadā 9.Saeimas vēlēšanās.

No 2018.gada septembra līdz 2019.gada aprīlim Rebenoks bijis AS Olainfarm padomes priekšsēdētājs, bet 2019.gada februārī kļuvis par Rīgas brīvostas pārvaldes valdes locekli.

Tāpat Rebenoks no 2019.gada februāra bija iepriekšējā ekonomikas ministra Nemiro ārštata padomnieks.

Šī gada februārī Rebenoks tika ievēlēts par Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja vietnieku, bet jau aprīlī paziņoja, ka pamet darbu Rīgas brīvostas valdē, lai saglabātu savu advokāta statusu.

Rebenoks bijis Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas biedrs kopš 2005.gada, un kopš 2009.gada – vadošais partneris zvērinātu advokātu birojā Rebenoks & Vilders.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas