Nogurums, samazināta darbspēja – daudz lietuviešu izjutuši ilgas Covid-19 komplikācijas

Lietuvā 1 300 iedzīvotāji, kuri pārslimojuši Covid-19 piedalījušies pētījumā, ko veikusi Lietuvas Veselības zinātņu universitātes Kauņas Klīniskā slimnīca, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā medicīnas aprūpes iestāde informējusi šonedēļ, pētījums veikts no 2021.gadā no maija līdz jūnijam, aptaujājot 1 300 pārslimojušos.

«Pētījums parādīja, ka tikai aptuveni 37% respondentu pirms saslimšanas ar Covid-19 bija citi veselības traucējumi. Visbiežāk sastopamās veselības problēmas bija arteriālā hipertensija, aptaukošanās un alerģijas, savukārt retāk sastopamas bija vairogdziedzera slimības un gremošanas trakta problēmas,» norādījis slimnīcas kardiologs Raimonds Kubiļus (Raimondas Kubilius). «Aptuveni 87,9% [no aptaujātajiem] pirms saslimšanas ar Covid-19 savu veselību novērtēja kā labu, ļoti labu vai teicamu.»

Slimības gaita

Tikai aptuveni 4,4% respondentu norādījuši, ka, slimojot ar Covid-19, viņiem nav bijis Covid-19 simptomu. Pētījums rāda, ka «nogurums, daļējs vai pilnīgs ožas zudums, drudzis, auksti drebuļi un muskuļu sāpes» bija vieni no izplatītākajiem slimības simptomiem, tā Kubiļus.

Veselība pēc slimošanas

«Vairāk nekā puse no respondentiem, kuri atguvušies no Covid-19, turpināja izjust (..) enerģijas trūkumu. Vairāk nekā trešdaļa norādīja, ka izjūt vispārēju nogurumu, kā arī problēmas ar atmiņu un koncentrēšanos,» stāsta Kauņas Klīniskās slimnīcas rehabilitācijas speciāliste Dovile Važgeliene (Dovile Važgeliene).

Lasiet arī: Spriež par izsaukumu atteikšanu Covid-19 radītās noslodzes dēļ

Nedaudz vairāk nekā trešdaļa no tiem respondentiem, kuriem bija paliekoši simptomi, vērsušies pēc mediķu palīdzības.

Kā turpinājis kardiologs Kubiļus, lielākā daļa aptaujāto norādījuši, ka viņu veselība ir ievērojami pasliktinājusies, jo aptaujā «tikai mazāk nekā puse atzīmēja, ka viņu veselība pasliktinājusies tikai nedaudz». «Aptuveni 38% pētījuma dalībnieku novērojuši grūtības veikt fizisku un darba slodzi,» tā pētījuma rezultātus atklājis kardiologs no Lietuvas Veselības zinātņu universitātes Kauņas Klīniskās slimnīcas.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1499900/fatigue-memory-and-concentration-loss-lithuanians-report-lingering-post-covid-symptoms

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas