Lietuvas sociāldemokrātus pēc skandāla pamet ilggadējs kūrortpilsētas mērs

Druskininku pašvaldības vadītājs Ričards Malianusks

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius)

Lietuvā pēc politisku skandālu sērijas sociāldemokrātu rindas pametis viens no partijas līderiem – ilggadējais kūrortpilsētas Druskininku mērs Ričards Malianusks (Ričardas Malinauskas).

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius), kurš vada abu līdz šim kopīgi pārstāvēto Sociāldemokrātu partiju aicinājis, lai Malinausks politiskajā spēkā pamet priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Priekšvēlēšanu laikā uzliesmojušo skandālu centrā ir noklausītas tālruņa sarunas starp Malinausku un vairākiem valdības locekļiem.

Sarunās, kuras noklausījušies Īpašā Izmeklēšanas dienesta (IID) darbinieki un kuras darītas pieejamas arī plašākai sabiedrībai, amatpersonas apspriež kādu sevišķi dārgu ēku Druskininku pilsētā, kas pieder Malinauska tēva draugam.

Par ēkas būvniecību Viļņā notikusi tiesas prāva, kur negaidīti atzīts, ka ēka celta likumīgi pēc tam, kad valdība divas dienas pirms sprieduma strauji izdarījusi ēkas būvniecībai labvēlīgus grozījumus tiesību aktā par aizsargājamām kūrortteritorijām.

Noklausītajās sarunās atklājies, ka Malinausks zvanījis Butkevičam un vides ministram Ķēstutim Trečiokam (Kęstutis Trečiokas) un lūdzis tiesību aktā ātri svītrot vajadzīgo punktu.

Kad tas ticis izdarīts, Druskininku mērs rakstījis vides ministram īsziņā: «Labvakar! Liels paldies par palīdzību!»

Trečioks uz to atbildējis: «Viss kārtībā. Nebija grūti.»

Ref: 020/111.111.103.3392

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas