Valdība atbalsta grozījumus, lai pilnveidotu pārtikas aprites uzraudzību

Lai pilnveidotu pārtikas aprites uzraudzības regulējumu un ieviestu Eiropas Savienības (ES) prasības, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 19.aprīlī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā.

Lai uzlabotu pārtikas aprites kontroli, likuma grozījumi paredz, ka, izskatot prasības uztura bagātinātājiem, turpmāk būs jāveido saraksts ar izmantošanai pārtikā aizliegtajiem un ierobežotajiem produktiem. Ministru kabinetam būs jānosaka izmantošanai pārtikā aizliegto un ierobežoti lietojamo augu, augu daļu, to produktu un citu vielu saraksts, paredz likumprojekts, teikts Saeimas ziņojumā.

Jāatzīmē, ka līdz ar izmaiņām paredzēts papildināt Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) funkcijas. Tostarp, lai samazinātu risku un kontrolētu, ka pēc zaļā iepirkuma līguma noslēgšanas netiktu piegādāti neatbilstoši produkti, PVD varēs veikt attiecīgo produktu atbilstības un kvalitātes pārbaudes.

Turklāt ES pārtikas aprites regulējums prasa pārtikas produkta marķējumā norādīt paziņojumu par uzturvērtību, bet tas neattieksies uz amatnieciski ražotiem pārtikas produktiem, kurus ražotāji mazā daudzumā tieši piegādā galapatērētājiem vai vietējiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem. Mūsu valstī paredzēts noteikt, ka «mazs daudzums» būs visa mājas apstākļos saražota un izplatīta pārtika, iepriekš par izmaiņām regulējumā deputātus informēja Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Līdz ar likuma grozījumiem zinātniskais institūts BIOR, kas ir vadošā laboratorija pārtikas, dzīvnieku barības un veterinārajā jomā, pēc pārtikas uzņēmumu pieprasījuma varēs nodrošināt uzņēmumu paškontroles laboratorijas metodisko vadību.

Saeimas ziņojums norāda, ka Ttas nepieciešams, lai nodrošinātu lielāku ticamību pārtikas uzņēmumu paškontroles sistēmai, kā arī atvieglotu importētājvalsts noteikto prasību izpildi attiecībā uz produktu laboratorisko testēšanu, tādējādi nodrošinot lielāku uzticību no trešo valstu uzraugošo iestāžu puses un palielinot mūsu uzņēmumu eksporta iespējas.

Patlaban Latvijā reģistrēti vairāk nekā 35 tūkstoši pārtikas uzņēmumu, no kuriem 1358 ir mājražotāji, teikts likumprojekta anotācijā, informē Saeima.

Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā trešajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.

Ref: 225.000.224.570

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas