VIDEO | Noliktavā uzrīko ballīti ar 48 cilvēkiem un narkotikām; policija soda visus klātesošos

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 31.oktobrī, Valsts policijas darbinieki kādā nelegālā ballītē jeb «reivā», kur piedalījās 48 cilvēki un kas norisinājās noliktavas ēkā Torņkalnā, aizturēja 11 personas un atrada ievērojamu daudzumu dažādu narkotisko vielu, vēsta policijā.

Par narkotisko vielu glabāšanu ir uzsākts kriminālprocess, bet par narkotisko vielu lietošanu – administratīvā pārkāpuma procesi, tāpat visām 48 personām, kas piedalījās nelegālajā ballītē, piemēroti sodi par mājsēdes neievērošanu.

Valsts policija jau iepriekš bija fiksējusi informāciju par iespējamu nelegālu ballīti, kas norisināsies kādā noliktavas ēkā Rīgā, Torņkalnā.

Reaģējot uz šo informāciju, naktī no sestdienas uz svētdienu, 31.oktobri, ap pulksten 3.00 policisti patiešām konstatēja nelegālu «reiva» ballīti, kurā pulcējās 48 cilvēki un tika lietotas narkotiskās vielas.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2.biroja 2.nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas kinologu un dienesta suni, Speciālo uzdevuma bataljonu, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes policistiem un Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem minētajā vietā veica sankcionētu kratīšanu un personu aizturēšanu.

Kopumā notikuma vietā tika atsavinātas dažādas narkotiskās vielas – 229 grami kokaīna, marihuāna, LSD un MDMA tabletes, hašišs, amfetamīns. Šobrīd narkotiskajām vielām ir nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu precīzu to svaru un izcelsmi.

48 personām par valstī noteikto epidemioloģiskās drošības ierobežojumu neievērošanu, proti, neatļautu pulcēšanos un mājsēdes neievērošanu, tika piemēroti sodi 300 līdz 500 eiro apmērā.

Pasākuma organizatoram piemērots sods 2000 eiro apmērā.

Tāpat 11 personas, tostarp pasākuma organizators, tika aizturēti Krimināllikuma 264.panta kārtībā un pret viņiem uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi par narkotisko vielu lietošanu.

Tāpat par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas, proti, par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas