Norvēģija izziņo ierobežojumus skolām un uzņēmumiem cīņā ar omikronu

Norvēģija izziņojusi jaunus, stingrus ierobežojumus un vakcinācijas pasākumus, lai nepieļautu, ka slimības Covid-19 Omikrona variants pārslogo veselības aprūpi, vēsta birtu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Ziemeļvalsts valdība pirmdien, 13.decembrī, pavēstījusi, ka Norvēģijā tiks ieviests ceturtais ierobežojumu kopums divu nedēļu laikā. Jaunākie sadzīvi, izglītību un tautsaimniecību ierobežojošie pasākumi paredz:

– bāros un ēdināšanas iestādēs aizliegt pasniegt alkoholu,

– slēgt sporta zāles un peldbaseinus lielākai daļai apmeklētāju,

– kā arī stingrākus ierobežojumus skolām.

«Nav šaubu – [koronavīrusa] jaunais variants maina noteikumus,» preses konferencē sacījis Norvēģijas premjerministrs Jonass Gārs Stoere (Jonas Gahr Støre). «Daudzi no mums to izjutīs kā mājsēdi, ja ne visai sabiedrībai, tad savās dzīvēs un mājsaimniecībās.»

Lasiet arī: Dumpis: Aizsardzībai pret saslimšanu ar omikrona variantu visiem vajag balstvakcīnu

Lai paātrinātu iedzīvotāju Covid-19 vakcināciju ar balstvakcīnām, valdība solījusi procesā iesaistīt gan armiju, gan aptiekas. Tā kā Norvēģija šobrīd saskaras ar rekordaugstiem Covid-19 inficēšanās rādītājiem, Norvēģijas Sabiedrības veselības institūts brīdinājis, ka bez iedarbīgu ierobežojošo pasākumu ieviešanas paredzams, ka janvāra sākumā jauno inficēšanās gadījumu skaits varētu būt no 90 00 līdz pat 300 000 dienā, izplatoties pastiprināti lipīgajam Omikrona variantam, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas