Norvēģija ļauj ieceļot zviedru un somu viesstrādniekiem

Norvēģija no šīs nedēļas atļāvusi valstī ieceļot viesstrādniekiem no Zviedrijas un Somijas, kuriem mēnesi bijis liegts ieceļot saistībā ar epidemioloģiskās drošības ierobežojumiem, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

29.janvārī Norvēģija pastiprināja robežkontroli, liedzot valstī ieceļot strādājošiem no Somijas un Zviedrijas. Izņēmums bijuši norvēģu veselības un transporta nozarē nodarbinātie.

Šādi liegts uz darbu doties vairākiem tūkstošiem viesstrādnieku, kuri ikdienā šķērso valstu robežu, lai dotos uz darbu kādā no šīm Norvēģijas kaimiņvalstīm.

Lasiet arī: Igaunija cenšas panākt Somijā maigākus ieceļošanas ierobežojumus

No pirmdienas, 1.marta, Norvēģija pēc valsts Sabiedrības veselības institūta ierosinājuma ieviesusi tādu epidemioloģisko risinājumu, ka kaimiņvalstu viesstrādniekiem ir reizi septiņās dienās jāveic jaunā koronavīrusa analīzes.

Attiecīgi, ieceļojot valstī, ārvalstniekiem tiek prasīts uzrādīt negatīvus rezultātus no analīzēm, kas veiktas pēdējo septiņu dienu laikā. Jāuzrāda arī dokumentus, kas apliecina darba attiecības Norvēģijā un dzīvesvietas pierakstu Zviedrijā vai Somijā, vēsta TheLocal.se.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas