Norvēģija vaino Krievijas grupējumu kiberuzbrukumā parlamentam

Norvēģijas Policijas drošības dienests izmeklēšanā secinājis, ka uzbrukumā Norvēģijas parlamentam 2020.gada augustā, iespējams, vainīgs kibernoziedznieku grupējums Fancy Bear, kas ir saistīts ar Krievijas militāro izlūkošanu, vēsta ASV raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Norvēģijas amatpersonas šoruden paziņoja par plašu kiberuzbrukumu, kurā Stortings Oslo cietis šā gada 24.augustā, kad uzlauztas vairāku likumdevēju un parlamenta darbinieku e-pasta kastītes. Oktobrī Norvēģijas ārlietu ministre Ine Eriksena Sereide (Ine Eriksen Søreide) pauda, ka NATO dalībvalsts valdībai ir aizdomas, ka par notikušo ir atbildīga Krievija.

Otrdien, 8.decembrī, Norvēģijas Policijas drošības dienests izplatījis paziņojumu presei, kur norādījis, ka tas pieņem, ka ielaušanos datorsistēmām pastrādājis grupējums Fancy Bear. Tomēr izmeklētāji atzinuši, ka izmeklēšanā nav gūts pietiekams pierādījumu kopums, lai izvirzītu apsūdzības par kaitējuma nodarīšanu Norvēģijas nacionālām interesēm.

Saskaņā ar iestādes pausto kibernoziedznieku grupējums ir saistīts ar Krievijas Federācijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās pārvaldes 85.galveno īpašo dienestu centru, kura virsniekus Vācija šoruden saistījusi ar 2015.gada kiberuzbrukumu Vācijas parlamentam Bundestāgam, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas