Norvēģija vaino Krieviju kiberuzbrukumā parlamentam

Stortings

Norvēģija ir paziņojusi, ka Krievija vainojama kiberuzbrukumā Stortinga e-pasta tīklam. Maskava ir noliegusi, ka būtu atbildīga par notikušo, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Septembrī Norvēģijas varasiestādes pavēstīja, ka kiberuzbrukumā ir piekļūts vairāku amatpersonu e-pasta kastītēm un daļa informācijas ir lejupielādēta, tomēr datorsistēmu uzlaušanas radītā kaitējuma pilns apmērs nav publiskots.

«Šis ir ļoti nopietns incidents, kurā ir cietusi mūsu vissvarīgākā demokrātiskā iestāde,»

otrdien, 13.septembrī, Norvēģijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē paziņojusi Norvēģijas ārlietu ministre Ine Eriksena Sereide (Ine Eriksen Søreide).

«Drošības un izlūkošanas dienesti cieši sadarbojas, lai risinātu notikušo valsts līmenī. Balstoties uz valdības rīcībā esošo informāciju, mūsu viedoklis ir, ka par šīm darbībām ir atbildīga Krievija,» tā Sereide, kura nav devusi konkrētus pierādījumus par kiberuzbrukumu un Krievijas iestāžu vainu.

Pēdējos gados Eiropas valstis nereti publiski saista Kremli ar uzbrukumiem valsts iestāžu datorsistēmām. Norvēģija augustā, kad tika konstatēts minētais uzbrukums, no valsts uz aizdomu pamata par spiegošanu izdarīja kādu Krievijas diplomātu. Pēcāk Maskava atbildēja, izraidot kādu Norvēģijas vēstniecības darbinieku.

Krievijas vēstniecība Oslo nosaukusi Norvēģijas ārlietu ministres paziņojumu par nepamatotu, nopietnu un apzinātu provokāciju, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas