Norvēģijas traģisko loka šāvēja uzbrukumu izmeklē kā terorismu

Norvēģijā tiesas priekšā piektdien, 15.oktobrī, par piecu cilvēku nogalināšanu ar loku un bultām stājies apsūdzētais Espens Andersens Brathens (Espen Andersen Brathen), vēsta britu raidorganizācija BBC.

37 gadus vecais Dānijas pilsonis, kurš apsūdzēts noziegumu pastrādāšanā trešdien, 13.oktobrī, Kongsbergas pilsētā bijis pārgājis islāma ticībā un pastāv bažas, ka viņš bijis pievērsies radikāliem uzskatiem. Motīvs, kādēļ Brathens būtu gribējis nogalināt četras sievietes Norvēģijas dienvidrietumu pilsētā pagaidām nav zināms.

Tiesas sēde bijusi plānota piektdienas rītā. Vīrieša advokāts pavēstījis Norvēģijas sabiedriskajam medijam NRK, ka psihiatri vērtēs Brathena garīgās veselības stāvokli.

Tikmēr pilsētas iedzīvotājus satraukusi noziegumu pastrādāšana, cilvēkiem neizprotot, kādēļ nonāvēti pieci cilvēki, kuri visi bijuši vecumā no 50 līdz 70 gadiem. Ceturtdien, 14.oktobrī, Kongsbergas centrālajā laukumā iedzīvotāji salikuši ziedus upuru piemiņai, un karogi plīvojuši pusmastā, vēsta BBC.

Lasiet arī: Pēc Norvēģijas vēlēšanām zaudējumu atzīst premjerministre Solberga

BNN jau vēstīja, ka policija Kongsbergas pilsētā trešdienas, 13.oktobra, pēcpusdienā saņēmusi ziņojumus, ka pa pilsētas centru staigā kāds vīrietis un ar loku šauj bultas uz cilvēkiem. Uzbrucēja apturēšanā tikuši iesaistīti lieli policijas spēki – helikopteri, suņi un bruņotas operatīvās vienības. Aizdomās turēto, kurš iesaistījies īsā konfrontācijā ar policiju, izdevies aizturēt aptuveni pusstundas laikā.

Uzbrukums sācies Kongsbergas Koop firmas veikalā. Saskaņā ar pilsētas policijas priekšnieka Eivinda Āsa (Øyvind Aas) pausto, smagā stāvoklī slimnīcā nogādāti divi ievainotie, starp kuriem ir kāds policists, kurš uzbrukuma brīdī nav veicis darba pienākumus.

«Šīs darbības vienatnē veikusi viena persona,» preses konferencē trešdien sacījis Āss. Uz aizdomu pamata par uzbrukuma pastrādāšanu aizturēts kāds 37 gadus vecs Dānijas pilsonis, Kongsbergas pilsētas iedzīvotājs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas