Nosaukti iespējamie kandidāti Vienotības priekšsēdētāja amatam

Partijas Vienotība valdes loceklis Edvards Smiltēns varētu piekrist kandidēt uz politiskā spēka priekšsēdētāja amatu.

Vienotības vairāku reģionālo nodaļu pārstāvji atturīgi komentē jautājumu par to, kuram partijas biedram turpmāk jāvada politiskais spēks. Tomēr kā iespējamie kandidāti tiek minēti Solvita Āboltiņa, Andris Piebalgs, Smiltēns, Raimonds Čudars un Jānis Rozenbergs.

Smiltēns, komentējot šo informāciju, skaidroja, ka viņam vēl nepieciešams īss laiks pārdomām. Tomēr Smiltēnam esot grūti iedomāties, ka viņš varētu pateikt «nē», ja reģionālo nodaļu pārstāvji virzīs viņu partijas priekšsēdētāja amatam. Politiķis piebilda, ka citu partijas pārstāvju kandidēšana uz šo amatu nebūs kritērijs, izšķiroties par šo lēmumu.

Deputāts atzina, ka bija pārsteigts, kad viņu uzrunāja vairāku nodaļu pārstāvji saistībā ar iespējamo kandidēšanu uz partijas priekšsēdētāja amatu.

Smiltēns uzskata, ka šajā, partijai sarežģītajā brīdī, virzītājspēks būs tieši reģionālās nodaļas un politiskā spēka biedri. Smiltēns arī piebilda – ja iepriekš bija samērā pesimistisks noskaņojums, tad pēc Liepājas nodaļas organizētās diskusijas viņam bija cerību pilns un pacilājošs garastāvoklis.

Kā ziņots, Vienotības valde vienojās sasaukt politiskā spēka ārkārtas kongresu jau 4.jūnijā, nevis oktobrī, kā tas bija plānots iepriekš.

Kongresā plānots ievēlēt partijas priekšsēdētāju, valdi un domes priekšsēdētāju. Partijas priekšsēdētāja kandidatūru un domes priekšsēdētāja kandidatūras varēs izvirzīt vismaz 15 biedri, un valdes locekļu un domes priekšsēdētāja vietnieka pretendenti būs jāizvirza vismaz 10 biedriem. Plānots, ka kandidatūru izvirzīšana notiks divu nedēļu laikā.

Plānots arī organizēt publiskas kandidātu debates. Formālo lēmumu par kandidātu izvirzīšanas procedūru plānots pieņemt šodienas valdes sēdē.

Ref: 102.000.102.12328

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas