Noskaidroti Baltijas valstīs iecienītākie zīmoli

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas respondentu vidū trīs iemīļotākie zīmoli ir Swedbank (15% respondentu), Laima (14%) un Apple, ko par tīkamāko atzinuši 10%. TOP 10 iekļuvuši arī Latvijas Mobilais Telefons (LMT), Facebook, Maxima, Samsung (9%), Google, Bite un Rimi (8%).

Kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā, zīmolu topa virsotne ir nedaudz mainījusies. Lietuvas TOP 3 šogad veido Google (17%), Facebook (17%) un Maxima (13%). Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu Facebook piedzīvojis 7% pieaugumu (2015.gadā – 10%), bet Maxima – viena procenta kritumu (pērn – 14%). No TOP 3 šogad izkritis Samsung, kas pērn bija trešajā vietā.

Igaunijas patērētāji par iemīļotākajiem šogad nosaukuši vietējo saldumu ražotāju Kalev (14%), tehnoloģiju gigantu Google (14%) un Youtube (14%). Pērn trešais populārākais zīmols bija Swedbank, kas šogad ierindojies septītajā vietā.

Iecienītākie zīmoli secībā no pirmās līdz desmitaja vietai Lietuvā ir Google, Facebook, Maxima, Gmail, Samsung, Youtube, Tele 2, Nike, Apple un Swedbank. Attiecīgi Latvijā tie ir: Swedbank, Laima, Apple, LMT, Facebook, Maxima, Samsung, Google, Bite un Rimi. Savukārt Igaunijā iecienītākie zīmoli secībā no pirmās līdz desmitaja vietai ir Kalev, Google, Youtube, Skype, ETV, Gmail, Swedbank, Facebook, Maxima un Telia.

«Visās trīs Baltijas valstīs desmit iecienītāko zīmolu vidū ir Google, Facebook, Swedbank un Maxima,» saka TNS Emor izpētes vadītāja Klaudija Vīma. «Katrā no valstīm topā pārstāvēts vismaz viens zīmols no banku, mazumtirdzniecības, telekomunikāciju un interneta uzņēmumu sektora. Redzams, ka Lietuvā un Igaunijā interneta kompānijas minētas biežāk, bet Latvijā respondenti vairāk izcēluši banku sektora un mazumtirdzniecības zīmolus.»

Ref: 102.000.102.12771

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas