Noskaidrots, kurās Eiropas valstīs ir vistīrākais peldūdens

Pagājušajā gadā 95% no Eiropas Savienības (ES) peldvietām atbildušas minimālajiem ūdens kvalitātes standartiem. Ūdens kvalitāte tika atzīta par teicamu 83% peldvietu, un tas ir par gandrīz vienu procentpunktu vairāk salīdzinājumā ar 2013.gadu.

Kiprā, Luksemburgā un Maltā visās peldvietās bija izcila ūdens kvalitāte. Šīm valstīm sekoja Grieķija (96%), Horvātija (94%) un Vācija (90%) – tām visām ir daudz peldvietu, kur ūdens kvalitāte ir izcila. Visā Eiropā nepilni 2% peldvietu neatbilst Peldvietu ūdens direktīvas noteiktajiem minimālajiem ūdens kvalitātes standartiem, un šo vietu peldūdens kvalitāte novērtēta kā «slikta», informē  Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Šādi rezultāti paziņoti ikgadējā ziņojumā par peldūdeņu kvalitāti, kuru sagatavojusi Eiropas Vides aģentūra (EVA) un Eiropas Komisija. Šajā ziņojumā salīdzināti 2014.gada ūdens paraugi, kas ņemti vairāk nekā 21 000 piekrastes un iekšzemes peldvietu visā ES, Šveicē un Albānijā.

Visvairāk tādu peldvietu, kur ūdens kvalitāte ir slikta, ir Itālijā (107 peldvietas, 2%), Francijā (105 peldvietas, 3%) un Spānijā (67 peldvietas, 3%).

91% iekšzemes peldūdeņu (upes un ezeri) atbilst vismaz minimālajiem standartiem un vairāk nekā 78% peldvietu ūdens kvalitāte ir izcila. Luksemburgā un Bulgārijā visu iekšzemes peldvietu kvalitāte tika atzīta par izcilu. Šīm divām valstīm seko Dānija, kur 95% ezeru ūdeņu kvalitāte bija izcila. Vācijā ūdens kvalitāte klasificēta kā izcila 92% iekšzemes peldvietu, kas skaitliski ir apmēram 2 000 peldvietu.

Ref: 102.000.102.9854

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas