Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Šī ir situācija, kad mums ir jāpieņem, ka mēs nezinām, kad tā beigsies, taču ir jāturpina darīt lietas, ko varam izdarīt,»

sacījusi psiholoģe Anna-Kaisa Oidermā (Anna-Kaisa Oidermaa).

Speciālistes vērtējumā situācija ir sarežģīta gan ģimenēm, kuru locekļi strādā un mācās, kā arī tiem, kuri dienas vada vieni četrās sienās.

Lasiet arī: Jaunākie koronavīrusa dati par Baltiju. Latvija – 376, Lietuva – 484, Igaunija – 715

«Tā visa var būt mazliet par daudz vīriešiem, kuri ir pieraduši pārvarēt nervu spriedzi sportojot, kustoties, būdami aktīvāki,» Oidermā sacīja intervijā, kas publicēta pirmdien, 30.martā.

Viņasprāt, neierastajā situācijā nākamā ir neapmierinātības, attiecību spriedzes fāze, un jaunajiem apstākļiem var pielāgoties tikai tad, kad ir saprasts, kādas ir grūtības.

«Risinājumi ir atkarīgi no cilvēku pieredzes, un tā, kā viņi ir tikuši galā ar iepriekšējām krīzēm,» sacījusi igauņu psiholoģe. Viņa ieteikusi cilvēkiem izveidot dienas plānu un ievērot to, jo grūtus laikus pārvarēt ir vieglāk, dzīvojot pēc dienas ritma.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas