Noslēgušās militārās mācības Namejs 2019

Noslēdzies militāro mācību cikls Namejs 2019, kuru laikā tika pārbaudīta un pilnveidota Latvijas vienību gatavība izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei patstāvīgi un kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros, informē Aizsardzības ministrijā. 

Militārajās mācībās Namejs 2019 piedalījās vairāk nekā 3 000 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru, vairāk nekā 2 300 zemessargu, sabiedroto bruņoto spēku karavīri, kā arī rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, aizsardzības nozares civilie darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi.

Militāro mācību ciklā vienotā scenārijā bija apvienotas NBS vienību rudens lauka taktiskās mācības, tostarp Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības Sudraba bulta, Zemessardzes brigāžu mācības Zobens, Gaisa spēku mācības Gaisa dūre, Jūras spēku mācības Flotex, Mācību vadības pavēlniecības mācības Wise Adder, Štāba bataljona mācības Zibens un Militārās policijas mācības Kodols.

NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsver: «Militāro mācību scenārijs katru gadu tiek mainīts un tas nozīmē, ka mēs maināmies līdzi atbilstoši aktuālajiem drošības vides izaicinājumiem un pilnveidojam militāro taktiku. Militāro mācību cikls Namejs 2019 parādīja, ka esam veiksmīgi strādājuši un sekmīgi izpildījuši izvirzītos uzdevumu, un tas ir pats galvenais. Paldies sabiedrībai par atbalstu mācību norisē.»

Jau vēstīts, ka no 12.augusta līdz 6.oktobrim, Latvijā norisinājās NBS militāro mācību cikls Namejs 2019.

Militāro mācību cikla aktīvā fāze norisinājās ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un Pierīgā, Lielvārdē, Jēkabpilī, Skrundā, no Viļakas līdz Cēsīm, no Kārsavas līdz Aizkrauklei, no Ventspils līdz Dundagai un Baltijas jūrā.

Aizsardzības ministrijā skaidro, ka militāro mācību cikla uzdevumi tika veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

Ministrijā arī atzīmē, ka pērn visā Latvijā notika līdz šim lielākās militārās mācības Namejs 2018, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas