bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 21.11.2019 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
EstoniaIgaunija

Nostiprina Narvas kā Baltijas svarīgākā elektroenerģijas ražošanas centra statusu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lai paaugstinātu elektroenerģijas ražošanas kapacitāti un saglabātu Narvas kā Baltijas reģiona stratēģiski svarīgākā elektroenerģijas ražošanas centra statusu, Eesti Energia uzņēmuma padome, pamatojoties uz sava vienīgā akcionāra – Igaunijas valsts – lēmumu, ir atbalstījusi jaunas spēkstacijas būvniecību līdzās jau esošajai Narvas elektrostacijai.

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUPirmais jaunās spēkstacijas bloks tiks pabeigts līdz 2015.gada beigām. Savukārt lēmums par otrā bloka būvniecību tiks pieņemts 2012.gadā.

Jaunās spēkstacijas būvniecība ir nozīmīga kompānijas investīcija, kas ļaus nodrošināt nākotnē nepieciešamo elektroenerģijas ražošanas apjomu, vienlaikus veicinot visas Baltijas energoneatkarību. Spēkstacijā elektroenerģija tiks ražota no vietējām izejvielām – degslānekļa un biomasas, tādējādi izvairoties no nepieciešamības importēt gāzi vai citus resursus.

Narvas spēkstacijām ir nozīmīga loma gan Eesti Energia, gan tās meitas uzņēmuma SIA Enefit attīstības plānos, kā arī kopējā Baltijas elektroenerģijas tirgus izaugsmes nodrošināšanā. Tieši šīs spēkstacijas ir tās, kas nepieciešamības gadījumā palīdz segt kaimiņvalstu elektroenerģijas iztrūkumus, tādējādi esot viens no stūrakmeņiem ceļā uz Baltijas valstu enerģētisko neatkarību, teic SIA Enefit valdes priekšsēdētājs Aivars Tihane.

Jaunā spēkstacija tiks darbināta, izmantojot jaunāko cirkulējošā verdošā slāņa (circulating fluidized bed jeb CFB) tehnoloģiju, kas ļauj daudz efektīvākā un videi draudzīgā veidā iegūt elektroenerģiju no degslānekļa un biodegvielas. Biomasas sastāvu degmaisījumā būs iespējams palielināt līdz pat 50 procentiem.

Šīs spēkstacijas būvniecība ir vērienīgākā investīcija valsts enerģētikas sektorā kopš Igaunijas neatkarības atjaunošanas. Jaunās spēkstacijas būvniecību atbalsta arī Eiropas Savienība, kas ir atzinusi nepieciešamību paaugstināt Igaunijas elektroenerģijas ražošanas jaudas. Turklāt, pateicoties plašai biomasas izmantošanai, oglekļa izmeši līdz ar jaunās tehnoloģijas pielietošanu samazināsies līdz vidējam Eiropas likumdošanā noteiktajam līmenim. Tādējādi šī investīcija atbildīs arī Eiropas Savienības vides aizsardzības politikas prasībām, skaidro Eesti Energia valdes priekšsēdētājs Sandors Līve.

Jau šī gada janvārī Eesti Energia parakstīja vienošanos ar Francijas konsorciju Alstom par divu jaunās spēkstacijas energobloku būvniecību. Parakstītā vienošanās Alstom ļāva laikus uzsākt sagatavošanās darbus būvniecībai. Pašlaik netālu no Narvas ir sagatavots būvlaukums, un pamatu ielikšanas darbus varēs uzsākt jau šī gada beigās.

Konkursu par divu 300 MW energobloku spēkstacijas būvniecību, kas darbotos ar cirkulējošo verdošā slāņa tehnoloģiju, Eesti Energia izsludināja 2009.gadā. 2010.gada vasarā šim konkursam pieteicās divi pretendenti, no kuriem par labāko tika atzīts Alstom konsorcija piedāvājums. Jaunās spēkstacijas būvniecība izmaksās aptuveni miljardu eiro.

Jaunā spēkstacija kopā ar degslānekļa pārstrādes rūpnīcu, kas tiks pabeigta jau 2012.gadā, veidos modernu energokompleksu, kas sastāvēs no neapstrādāta degslānekļa uzglabāšanas, degvielas piegādes un izmešu pārvaldīšanas sistēmām, kā arī jaunas 330kV apakšstacijas.

 

 


Pievienot komentāru

  1. Vinnie teica:

    Phenomenal brekadwon of the topic, you should write for me too!

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš būs pieci gadi

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš turpmāk būs pieci gadi līdzšinējo sešu gadu vietā. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Bankas likumā.

OECD Latvijai iesaka ieguldīt pētniecībā un attīstībā

Jaunākajā globālās ekonomikas apskatā OECD Latvijai ieteikusi investēt pētniecībā un attīstībā, lai turpinātu ekonomikas attīstību un veicinātu tās konkurētspēju.

Turpmāk kriminālprocesos iesaistītajiem būs jāpierāda mantas izcelsme

Saeima pieņēmusi grozījumus, kas paredz sekmēt efektīvāku finanšu un ekonomisko noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu.

Tiesa pārmetumos par Maxima traģēdijas lietas vilcināšanu saskata atsevišķu personu vēlmi vairot savu atpazīstamību

Tiesa noliedz atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Maxima traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Facebook, Google biznesa modeļi «apdraud cilvēktiesības», uzskata Amnesty International

Cilvēktiesību organizācija Amnesty International pētījumā secinājusi, ka interneta lieluzņēmumu Facebook un Google «uzņēmējdarbības modelis, kas balstīts uz izsekošanu» nav savienojams ar tiesībām uz privātumu.

Saeima pilnveido kārtību atlīdzības par darbspēju zaudējumu aprēķināšanai

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.

Pērn Latvijā izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauguši par 11,5%

Izdevumi slimības un veselības aprūpei pieauga par 20,2%, atbalstam ģimenei un bērniem – par 9,8%, bezdarbnieku atbalsta pasākumiem– par 9,7%.

Latvijas tiekšanās uz klimatneitralitāti varētu prasīt miljardiem eiro

Latvija vēl nav aplēsusi virzības uz klimatneitralitāti izmaksas, tomēr tās būs mērāmas miljardos eiro, atzinusi VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Pašvaldību reformas komisijā ievēl Dombravu, Valaini un Ašeradenu

Saeima ceturtdien, 21.novembrī, atbalstījusi Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sastāvu.

Igaunijā žurkas pārtrauc e-pakalpojumu pieejamību

Igaunijā, kas sevi pozicionē kā e-pārvaldības lielvalsts, teritorijā ap Tallinu neplānoti pārtraukta virknes e-pakalpojumu sniegšana. Incidenta iemesls bijis žurkas, kuras sabojājušas datu kabeli pazemē.

Vīķe-Freiberga: Šī Saeima nav vainīga pie iepriekšējā sasaukuma «dzeguzes olām»

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata.

Grieķija slēgs pārpildītas migrantu nometnes

Grieķijā pārpildītas atvērta tipa nometnes, kur mīt ap 33 000 patvēruma meklētāju, tiks slēgtas un aizstātas ar slēgtiem centriem, tā lēmusi Grieķijas valdība.

Ja Rīgas dome neatrisinās atkritumu apsaimniekošanas jautājumu, VARAM varētu rosināt tās atlaišanu

Ja Rīgas dome līdz 11.decembrim nebūs radusi risinājumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, VARAM visticamāk iniciēs tās atlaišanu, teicis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Saeima nosaka stingrākas prasības ĢMO kontrolei

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei.

Investējot 10 miljonus, Krustpils novadā atver finiera rūpnīcu

Investējot 10 miljonus eiro, Krustpils novadā darbu uzsākusi kokapstrādes rūpnīca AmberBirch, kur no vietējām izejvielām ražos tehnisko finieri.

Saeimas deputāti: bioekonomika ir būtisks Latvijas stratēģiskās attīstības virziens

Bioekonomika ir viens no galvenajiem Latvijas stratēģiskajiem attīstības virzieniem, un Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027.gadam ir jāietver bioekonomikai veltīta sadaļa.

Tiesa norāda uz Ryanair bagāžas maksas pārmērību

Eiropas lielākā lidsabiedrība Ryanair sodīta ar naudassodu, tiesai Spānijā secinot, ka maksas iekasēšana par rokasbagāžu ir pārmērīga. Tiesā vērsusies pasažiere, kurai lidsabiedrība likusi maksāt sodu par somas ņemšanu salonā, nepērkot tai īpašu biļeti.

Cērps: Latvijas Bankas prioritātei jābūt finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai

Latvijas Bankas būtiskākajai prioritātei ir jābūt atbildībai par finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanu, izteicies potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, bijušais FKTK priekšsēdētājs Uldis Cērps.

Seržants, Šlāpins un vēl 15 pretendenti pieteikušies vakantajiem amatiem NEPLP

Konkursā uz NEPLP locekļa amatu kandidatūras pieteikuši kopskaitā 17 pretendenti, tai skaitā arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, žurnālists Jānis Eglītis un filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins.

Saglabājot aizliegumu rīkot jaunas vēlēšanas, tiesa ļauj valdībai iecelt jaunu LU rektora vietas izpildītāju

Tiesa saglabājusi pirmās instances noteikto liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, tomēr tā atzinusi, ka valdībai ir tiesības noteikt rektora vietas izpildītāju, līdz ar to tā var nomainīt pašreizējo rektora vietas izpildītāju Indriķi Muižnieku.

PVD bērnudārzu ēdināšanas uzņēmumu pārbaudēs konstatē higiēnas pārkāpumus

Pārtikas un veterinārais dienests no 1.oktobra līdz 8.novembrim pārbaudījis 862 Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumus, konstatējot dažādus vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumus.

EK ir pozitīvs vērtējums par Latvijas 2020.gada budžetu

Nākamā gada budžeta plānā Latvija ievērojusi budžeta disciplīnu, un deficīts ir normas robežās, tomēr nodokļu daļas sarukšana pret ekonomiku kopumā neļauj straujāk kāpināt publiskos izdevumus, tostarp algas, pensijas un pabalstus.

Zviedrijas medijs: ASV izmeklē Swedbank par Krievijas sankciju pārkāpšanu

Laikā, kad ASV un Eiropas Savienības sankcijas liedza sadarboties ar Krievijas ieroču ražotāju Kalashnikov, Swedbank iesaistīta lielas naudas pārskaitīšanā starp ražotāja akcionāriem un uzņēmuma Kalashnikov USA īpašnieku, tā vēsta Zviedrijas televīzija SVT.

Komisijā atbalsta priekšlikumu visos bērnudārzos nodrošināt iespēju mācīties latviešu valodā

Saeimas komisija atbalstījusi grozījumus, kas paredz likumā nostiprināt pašvaldībām pienākumu nodrošināt it visos bērnudārzos iespēju bērniem apgūt pirmsskolas izglītības programmas latviešu valodā.

Latvijā aizliedz retranslēt deviņus Krievijas televīzijas kanālus

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēmusi Latvijas teritorijā aizliegt vairākus Krievijas televīzijas kanālus.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!