Notiesā Katalonijas neatkarības cīnītājus; vairumam piespriests cietumsods

Katalonijas neatkarības atbalsītāju protests pie Eiropas Parlamenta ēkas Strazbūrā 2019.gada jūlijā

Spānijas Augstākā tiesa piespriedusi cietumsodus deviņiem Katalonijas separātistu līderiem par mudināšu uz dumpi saistībā ar Katalonijas neatkarības referendumu 2017.gadā, ziņo BBC.

Visi 12 apsūdzētie politiķi un aktīvisti savu vainu nolieguši, tomēr tiesa visus atzinusi par vainīgiem. Tikai trim no viņiem nav piespriests cietumsods. Pārējiem aiz restēm jāpavada no deviņiem līdz 13 gadiem.

Bijušajam Katalonijas viceprezidentam un vadošajam neatkarības cīnītāju kustības līderim Urialam Džunkerasam (Oriol Junqueras) prokurori pieprasīja 25 gadu cietumsodu, tomēr viņam piesprieda 13 gadus aiz restēm saistībā ar mudināšanu un dumpi un valsts naudas izšķērdēšanu.

Prokuratūra apsūdzībā norādīja, ka Katalonijas neatkarības cīnītāji uzbrukuši Spānijai kā valstij, un iesaistītos apsūdzēja dumpībā. Viņi arī norādīja, ka dumpinieki, organizējot 2017.gada Katalonijas neatkarības referendumu, izšķērdējuši valsts naudu.

Urials Džunkerass

Pēc sprieduma pasludināšanas Katalonijas neatkarības atbalstītāji devās Barselonas ielās, nesot plakātus ar uzrakstiem, kas aicināja uz politieslodzīto atbrīvošanu.

Bijušais Katalonijas prezidents Karless Pudždemons (Carles Puigdemont), kurš no tiesas izvairījās, pirms aresta aizbēgot no Spānijas, tiesas spriedumu nosaucis par «zvērību».

Vēl par šo tematu: Spānijā 600 000 cilvēku pieprasa Katalonijas neatkarību

Vēlme pēc Katalonijas neatkarības ir sena. Neatkarības atbalstītāji norāda, ka turīgajam reģionam nākas pārāk daudz naudas atdot trūcīgākām vietām Spānijā. Katalonijā mitinās ap 7,5 miljoni iedzīvotāju. Reģionam ir savs parlaments, karogs, himna un valoda.

2017.gadā pēc pašu sarīkota referenduma Katalonijas līderi pasludināja reģiona neatkarību. Madride pēc tam rīkojās, lai nostiprinātu Spānijas likumus reģionā, un vairākiem neatkarības kustības līderiem nācās bēgt prom no valsts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas