Notiesāt, neiesēdināt. Krievijā žurnālisti Prokopjevu notiesā par terorisma attaisnošanu

Krievu žurnāliste Svetlana Prokopjeva

Tiesa Krievijā pirmdien, 6.jūlijā, atzinusi žurnālisti Svetlanu Prokopjevu par vainīgu terorisma attaisnošanā, taču cietumsoda vietā viņai piespriests prāvs naudassods, vēsta neatkarīgais Krievijas ziņu portāls Meduza.

Tiesa notikusi Pleskavas pilsētā, Krievijas rietumos. Krimināllieta pret ASV medija Radio Brīvā Eiropa ārštata žurnālisti Svetlanu Prokopjevu sākta saistībā ar rakstu par terorista pašnāvnieka uzspridzināšanos pie Krievijas Federālā Drošības dienesta ēkas Arhangeļskas pilsētā.

Lasiet arī: Krievijā jaunietis uzspridzinājies specdienesta ēkā, paziņo varasiestādes

Tajā viņa apgalvojusi, ka noziegumā daļēji ir vainojamas arī Krievijas federālās iestādes. Prokurori lūguši tiesu atzīt žurnālisti par vainīgu un piespriest viņai sešus gadus ilgu cietumsodu. Tiesa atzinusi viņu par vainīgu, taču cietumsoda vietā piespriedusi 500 000 rubļu (6 140 eiro) lielu naudassodu.

Prokopjeva savu vainu neatzīst. Viņas skatījumā, krimināllieta pret uzsākta par to, ka žurnāliste darījusi savu darbu. Svetlana Prokopjeva ir norādījusi, ka grasās spriedumu pārsūdzēt, vēsta ziņu portāls Meduza.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas