Notiks sociālantropoloģes stāstījums par pieredzi biznesa un tehnoloģiju izpētē

Ceturtdien, 10.janvārī, plkst. 18.00 notiks sociālantropoloģes Agneses Cimdiņas stāstījums par 2018.gadā uzsākto pētījumu Viedā enerģētika starpkultūru kontekstā: Ziemeļvalstu un Tuvo Austrumu biznesa sadarbība ilgtspējas vārdā.

Pasākums notiks Latvijas Nacionālās Bibliotēkas AsiaRes lasītavā (M stāvā) lasījumu cikla Stāsti par cilvēku ietvaros, ko organizē Latvijas Antropologu biedrības Lietišķās antropoloģijas sekcija sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Nozaru literatūras centru.

Pētījuma mērķis ir izprast, kā globālais uzstādījums samazināt atkarību no fosilajiem energoresursiem izpaužas Ziemeļvalstu un Līča valstu uzņēmumu sadarbībā. Stāstījumā tiks akcentēta pētnieces pieredze biznesa, tehnoloģiju un kultūru saskarsmes izpētē. 

Pētījums tiek veikts sadarbībā ar Bergenas Universitāti un Ziemeļvalstu Inovāciju inkubatoru Abu Dabī.

Par pētnieci:

Agnese Cimdiņa maģistra un doktora grādu sociālantropoloģijā ieguvusi Bergenas Universitātē Norvēģijā, specializējusies biznesa antropoloģijā. Padziļināti pētījusi reģionālo attīstību, lauku saimniecības un inovācijas, ziemeļvalstu uzņēmumus un organizācijas, uzņēmējdarbību starpkultūru un ilgtspējas kontekstos, starpkultūru komunikāciju. Ilgus gadus bijusi pasniedzēja Norvēģijas un Latvijas augstskolās un padomniece Norvēģijas Karalistes vēstniecībā Rīgā. Patlaban Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes paspārnē strādā pie pēcdoktorantūras pētījuma par ziemeļvalstu uzņēmējdarbību Arābu Līča valstīs un ir valdes locekle Norvēģijas Tirdzniecības kamerā Latvijā.

Pasākums notiks latviešu valodā. Ieeja ir bez maksas. 

Lūdzam ņemt vērā, ka pasākumā iespējama arī fotografēšana un filmēšana.

Informācija par pasākumu atrodama arī Latvijas Antropologu biedrības Facebook lapā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas