Notikusi tikšanās ar Krievijas vēstnieku Latvijā par Krievijas antisemītiskajiem izteikumiem

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) sarunā ar Krievijas vēstnieku Latvijā Mihailu Vaņinu nosodījusi Krievijas ĀM antisemītiskos paziņojumus un nediplomātiskos izteikumus par Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Latvijas ĀM Twitter ziņo, ka ar  Vaņinu tikusies ceturtdien, 5.maijā, nosodot antisemītiskos paziņojumus un nediplomātiskos izteikumus par Latvijas Valsts prezidentu. Krievijas vēstniecībai arī aizrādīts par naidu kurinošo komunikāciju sociālajos tīklos.

Jau ziņots, ka Latvijas ĀM izsaukusi Vaņinu protesta izteikšanai saistībā ar Krievijas ĀM antisemītiskiem paziņojumiem. Ņemot vērā Krievijas ĀM nepieņemamos antisemītiskos paziņojumus un Krievijas vēstniecības komunikāciju sociālajos tīklos, Latvijas ĀM ir izsaukusi Vaņinu paskaidrojumu sniegšanai un protesta izteikšanai.

Krievijas ĀM publikācijā Par antisemītismu minēts arī  Levits. Publikācijā paziņots, ka Levitam ir ebreju saknes un viņš «veiksmīgi piesedz Waffen SS rehabilitāciju savā zemē».

Izraēlas ĀM izsaukusi paskaidrojumu sniegšanai Krievijas vēstnieku, pēc tam kad Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs televīzijas intervijā bija pielīdzinājis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski Hitleram.

Lavrovs aizstāvēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina deklarēto kara mērķi «denacificēt» Ukrainu, kā arī sacīja, ka Zelenska ebreju izcelsme Putina nostāju vājāku nepadara.

Krievijas ministrs sacīja, ka Zelenskis varbūt tiešām ir ebrejs, bet «Ādolfam Hitleram arī bija ebreju asinis».

«Tas pilnīgi neko nenozīmē. Gudri ebreji saka, ka visdedzīgākie antisemīti parasti ir ebreji,» Itālijas telekanālam Rete4 svētdienas vakarā sacīja Lavrovs, izraisot sašutumu Izraēlā.

«Ārlietu ministra Lavrova piezīmes ir nepiedodami un briesmīgi paziņojumi, kā arī šausmīgas kļūdas attiecībā uz vēsturi,» paziņojumā pirmdien, 2.maijā, norādīja Izraēlas ārlietu ministrs Jairs Lapids.

«Holokaustā ebreji neslepkavoja paši sevi. Rasismā pret ebrejiem viszemākais līmenis ir apsūdzēt antisemītismā pašus ebrejus,» viņš piebilda.

«Manu vectēvu nenogalināja ebreji, bet nacisti,» norādīja ministrs, iesakot Lavrovam «atvērt kādu vēstures grāmatu».

«Ukraiņi nav nacisti, tikai nacisti ir nacisti, tikai viņi veica ebreju sistemātisku iznīcināšanu,» norādīja Lapids.

Lasiet arī: Ukrainas kara 71.diena: Artilērijas uzbrukums Kramatorskai, Krievija ielauzusies Azovstaļ, Mariupoles teātra uzbrukumā bijis vairāk upuru

Izraēlas Holokausta memoriāla Yad Vashem vadītājs Danijs Dajans Lavrova izteikumus raksturoja kā «absurdus, maldīgus, bīstamus un nicināmus».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas