Novembra sākums bijis četrus grādus siltāks, nekā parasti

Novembra pirmā dekāde Latvijā bija silta, vidējā gaisa temperatūra katru dienu bija augstāka par normu, un dekādes vidējā temperatūra bija 7,3 grādi pēc Celsija, kas ir 4,0 grādiem vairāk par normu.

Savukārt 8. un 10.novembrī vairākās novērojumu stacijās tika pārspēti arī diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi, BNN noskaidroja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Tomēr saule spīdēja mazāk nekā parasti šajā laika periodā – 70% no normas.

Dekādes pirmajā pusē nokrišņu daudzums bija ievērojami mazāks nekā dekādes otrajā pusē un kopējais nokrišņu daudzums dekādē bija 89% no normas, tomēr tas ir ievērojami vairāk nekā oktobrī (13% no nokrišņu normas). Vislielākais diennakts nokrišņu daudzums bija 8. novembrī Rucavā 20,6 mm, kas ir vairāk nekā puse no dekādes normas. 3. novembrī Latvijas rietumu daļā un 6. novembrī austrumu daļā daudzviet veidojās miglas.

Vidējais vēja ātrums bija par 0,8 m/s mazāks par normu, tomēr 8. un 10.novembrī jūras piekrastē vējš brāzmās sasniedza vētras spēku. Stiprākais vējš brāzmās – 26 m/s – tika novērots 8.novembrī Liepājā.

Ref: 102.000.102.11163

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas