Novembra vidus bijis daudz lietaināks, nekā parasti

Novembra otrā dekāde Latvijā izvērtās samērā lietaina, kopējais nokrišņu daudzums bija 189% no normas, kas ir ievērojami lielāks nekā šajā novembra periodā tika novērots pēdējos gados.

Vislielākais diennakts nokrišņu daudzums bija Rucavā 19.novembrī – 19,9 mm, kas veido gandrīz visu dekādes nokrišņu normu (20,7 mm), liecina Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Vidējā gaisa temperatūra novembra otrajā dekādē bija 6,3 grādi pēc Celsija, kas ir 4,7 grādus virs normas. 12.novembrī diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekords tika pārspēts Liepājā (11,7 grādi), bet 18.novembrī diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekords tika pārspēts ne tikai Liepājā, bet arī citviet Latvijas centrālajos un austrumu reģionos. Saules spīdēšanas ilgums otrajā dekādē bija lielāks nekā mēneša pirmajā dekādē, tomēr arī šoreiz tas sasniedza tikai 86% no normas.

Vidējais vēja ātrums bija par 0,8 m/s mazāks par normu, tomēr vairākās dekādes dienās vēja ātrums brāzmās bija virs 15 m/s, bet 12.novembrī Liepājā vēja brāzmas sasniedza vētras spēku – 21,6 m/s. Šajā dienā Liepājā tika novērota arī tāda novembra mēnesī neierasta laika parādība kā pērkona negaiss.

12. un 16.novembrī atsevišķos rajonos Latvijas teritorijā veidojās migla.

Ref: 102.000.102.11222

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas