Novembra vidus būs silts, taču lietains un vējains

Kopš novembra sākuma laika apstākļi Latvijā, salīdzinot ar oktobri, ir mainījušies – pār tiem mūsu reģionā valda aktīva ciklonu darbība. Tā sekas ir lietains, vējains, tomēr silts laiks.

Arī ceturtdien, 12.novembra pēcpusdienā un vakarā virs Igaunijas un Latvijas gaidāma jauna ciklona veidošanās, kas atnesīs gan daudz mākoņu un lietus, gan arī vēja pastiprināšanos – pēcpusdienā jau jūras piekrastē, bet vakarā un nakts pirmajā pusē arī Vidzemē līča piekrastē rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās sasniegs 20-22 m/s, pārējā teritorijā vējš pūtīs ar brāzmām līdz 15-19 m/s, savukārt galējos valsts ziemeļautrumu rajonos vēja pastiprināšanās gandrīz nebūs jūtama. Vēja pastiprināšanās nebūs ilga, jau nakts otrajā pusē, ciklonam atkāpjoties uz dienvidaustrumiem, tas pierims un rīta pusē būs pat lens, BNN noskaidroja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

No jauna līdzīga sinoptiskās situācijas atkārtošanās ir gaidāma arī nedēļas nogalē – sestdien virs Latvijas veidosies vēl viens ciklons, atkal būs mākoņains un daudz līs, kā arī piekrastes rajonos gaidāmas vēja brāzmas līdz 20 m/s.

Aktīvi cikloni pār laika apstākļiem Eiropas ziemeļu daļā valdīs visu nākamo nedēļu, pašu ciklonu centri visdrīzāk vairs neatradīsies virs Latvijas, tomēr to nestie nokrišņi un brāzmainie vēji pavadīs mūs vai ik dienu. Savukārt starp atsevišķajiem cikloniem, vējam pierimstot un debesīm īslaicīgi skaidrojoties, gaidāma miglu veidošanās.

Valdot šādiem sinoptiskajiem apstākļiem, ļoti būtiski temperatūras režīms nemainīsies – par stabilu ziemas apstākļu iestāšanos novembra otrajā pusē runāt nevar.  Tomēr, kā jau minēts iepriekš, debesis starp atsevišķiem cikloniem skaidrosies, tādēļ šādās naktīs termometra stabiņš jau noslīdēs arī kādu grādu zem nulles, atnesot nelielu salu, bet uz ceļiem ievērojami palielinot apledojuma veidošanās risku – visaugstākā sala un apledojuma varbūtība ir naktīs uz pirmdienu un otrdienu valsts austrumu daļā. Tad arī dienas būs nedaudz vēsākas, maksimālajai temperatūrai paaugstinoties vien līdz +2…+6 grādiem, tikai valsts rietumos būs nedaudz siltāk. Nedēļas otrajā pusē gaiss atkal dienā iesils līdz +5…+10 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Atbilstoši arī nokrišņi lielākoties gaidāmi tikai kā lietus. Svētdien un nākamās nedēļas sākumā valsts austrumos iespējams arī sniegs un slapjš sniegs, tomēr tas uz zemes virsmas nesaglabāsies ilgi.

Ref: 102.000.102.11149

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas