Būvniecības izmaksas Latvijā pieauga par 3,2%

Šī gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Savukārt salīdzinot ar aizvadītā gada novembri, būvniecības izmaksas pieauga par 3,2%. 

Strādnieku darba samaksa palielinājās par 0,6%,būvmateriālu cenas – par 0,4%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1%.

Salīdzinot ar aizvadītā gada novembri, strādnieku darba samaksa pieauga par 5,9%, būvmateriālu cenas – par 2,9%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,0%.

Novembrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums asfaltbetonam, kā arīdarba samaksas pieaugumsbetonētājiem un tiem radniecīgu profesiju strādniekiem.

CSP norāda, ka 2017.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 190 būvuzņēmumu un vairāk nekā 40 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2016.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 72% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza vienu milj. eiro gadā, no tiem 26% uzņēmumu darbu apjoms bija virs pieciem milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Ref:224.000.103.3302

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas