Novērš mēģinājumu Latvijā ievest teju 16’500 eiro, tos nedeklarējot

Veicot kontroles pasākumus, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsušas kādas personas mēģinājumu ievest Latvijā skaidru naudu 16 430 eiro apmērā, to nedeklarējot. Banknotes bija paslēptas dažādās vietās starp vieglā automobiļa vadītāja personīgajām mantām.  

Šī gada 14.decembrī Terehovas muitas kontroles punkta darbinieki veica kāda no Krievijas iebraukuša vieglā automobiļa kontroli. Pirms pārbaudes uzsākšanas muitas amatpersonas transportlīdzekļa vadītājam jautāja, vai viņam līdzi ir deklarējamas preces un skaidra nauda, un saņēma noliedzošu atbildi. Tomēr pārbaudes laikā tika konstatēta nedeklarēta skaidra nauda, BNN informē VID.

Robežas šķērsotāja apģērba kabatās, kā arī personas bagāžā, noslēpts starp dažādām mantām, atradās ievērojams daudzums banknošu – Krievijas rubļi, ASV dolāri un eiro. Kontroles rezultātā tika konstatēts, ka persona nedeklarējot mēģināja pārvietot pāri robežai skaidru naudu 16 430 eiro apmērā.

Par noteiktā skaidras naudas apjoma nedeklarēšanu vai nepatiesu deklarēšanu, šķērsojot Latvijas robežu, iestājas atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 190.15 pantu, kas paredz naudas sodu piecu procentu apmērā no nedeklarētās vai nepatiesi deklarētās summas.

Šī gada 11 mēnešos VID Muitas pārvaldes veikto kontroles pasākumu rezultātā sastādīts 21 administratīvā pārkāpuma protokols par skaidras naudas nedeklarēšanu. Kopējā skaidras naudas summa, ko personas minētajā laika posmā mēģinājušas pārvietot pāri robežai nedeklarējot, ir 506 424 eiro.

VID atgādina, ka šķērsojot Latvijas valsts robežu (gan iebraucot, gan izbraucot) vietās, kur tā ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža, jebkurai personai ir pienākums deklarēt skaidru naudu, ja tās apmērs ekvivalents vai pārsniedz 10 000 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas